V Stupave opäť chystáme obľúbený ZORNO CUP

HC TATRAN STUPAVA pripravuje už tretí ročník turnaja ZORNO CUP 2016.

Tento turnaj je určený mladším a starším žiakom a po novom aj mladším dorastencom. Minulý rok mal medzi družstvami veľmi dobrý ohlas. Účastníci si pochvaľovali kvalitu turnaja aj podmienky na turnaji. Oproti vlaňajšku príde do Stupavy a Malaciek ešte viac kvalitných družstiev. Turnaj sa bude konať od 29.01. 2015 do 31.01. 2016 v dvoch športových halách v Stupave a jednej hale v Malackách Bližšie informácie sme chceli získať od manažéra HC Tatran Stupava Rudolfa Draškoviča ml.

V akej fáze je príprava tohtoročného Zorno Cup-u?
So sponzorom – reštauráciou ZORNO úspešne spolupracujeme už tretí rok a ich pomoc si mimoriadne vážime. Spoločne pripravujeme aj tento – tretí ročník turnaja. Pred týždňom sme spustili pozvánky na náš turnaj a momentálne sme vo fáze oslovovania družstiev.

Zaujímalo by ma, či sa už niekto prihlásil. Nejaký zaujímavý klub?
Ale áno. Prihlásené družstvá ešte nechcem prezrádzať, kým nepotvrdia definitívny záujem. Ale prezradím aspoň jeden klub, ktorý sa už prihlásil a mňa osobne to veľmi potešilo. Ide o silnú hádzanársku značku – do všetkých kategórii sa prihlásil slávny český klub HC DUKLA PRAHA. Majú veľkú hádzanársku silo, o čom sme sa koniec koncov presvedčili so staršími žiakmi na Prague Handball Cup-e.

Na čo sa môžu účastníci turnaja tešiť?
Hrať sa bude tri dni v troch športových halách. Chceme, aby sa turnaj znal známym vďaka dvom veciam – vysokej hernej úrovni družstiev a kvalitnému rozhodovaniu. Oslovujeme preto kvalitných slovenských rozhodcov, ale pozeráme sa aj za hranice – do Českej republiky.“ Hlavným rozhodcom pre ZORNO CUP 2016 sa stala Marta Sovová z Českej republiky. Ďalej pripravíme pre účastníkov veľmi chutnú turnajovú stravu, ktorú pripraví pre účastníkov turnaja šéfkuchár Miloš Lachkovič.

Čo im turnaj ponúkne navyše?
So sponzorom pripravujeme pre trénerov a hráčov kvalitný „raut“ v peknej reštaurácii ZORNO. To je pre trénerov ideálny priestor na výmenu skúseností. Na trénerov sa dosť často zabúda – ale my sme si dali pozor, aby cítili, nakoľko si ich vážime. Pre hráčov sme pripravili pekné ceny, ktoré im odovzdáme na vyhodnotení turnaja.“ Minulý rok to boli napríklad pre najlepších hráčov tablety. Čo pripravíme teraz, bude prekvapenie

Je náročné zorganizovať podobný turnaj?
Áno, ale stojí to zato. Družstvá našich žiakov aj dorastencov odohrajú počas troch dní kvalitné zápasy. Náš klub HC TATRAN STUPAVA sa zúčastňuje mnohých turnajov v zahraničí a sme radi, že jeden turnaj do roka zorganizujeme aj u nás. Boli by sme veľmi radi, ak by pozvanie prijali naozaj kvalitné družstva.

Dokedy sa je možné prihlásiť?
Prípadní účastníci sa môžu prihlásiť do 17.12.2015 priamo mne:
Rudolf Draškovič ml.
e-mail: playminihandball@hctatranstupava.sk

Ďakujem za rozhovor a teším sa na tri dni plné peknej hádzanej.