V Stupave opäť chystáme obľúbený ZORNO CUP 2017

HC TATRAN STUPAVA pripravuje už štvrtý ročník turnaja ZORNO CUP 2017.

Tento turnaj je určený mladším žiakom, starším žiakom a mladším dorastencom. Minulý rok mal turnaj medzi družstvami veľmi dobrý ohlas. Účastníci si pochvaľovali kvalitu turnaja aj podmienky na turnaji. Do Stupavy a Malaciek znova zavítajú kvalitné družstvá. Turnaj sa bude konať od 3.2.2017 do 5.2.2017 v dvoch športových halách v Stupave a jednej hale v Malackách. Bližšie informácie sme chceli získať od manažéra HC Tatran Stupava Rudolfa Draškoviča ml.

V akej fáze je príprava tohtoročného Zorno Cup-u?
So sponzorom – reštauráciou ZORNO sme sa opäť dohodli na spolupráci a spolu zorganizujeme ďalší ročník obľúbeného turnaja ZORNO CUP 2017. Sme radi, že sponzor nás opäť podporí a že sa z tohto turnaja sa stáva tradícia, na ktorú sa družstvá znova tešia.

Zaujímalo by ma, či sa už niekto prihlásil. Nejaký zaujímavý klub?
Družstvá sa prihlásili hneď do troch týždňov od spustenia prihlášok a záujem bol od začiatku veľmi veľký. Veľmi milo ma prekvapilo, že sa nám prihlásilo veľa družstiev z Českej Republiky. Prídu sem aj družstvá z väčšej diaľky, ako napríklad HBC Jičín, HC Dukla Praha, Sokol Úvaly, Baník Karviná. Z Maďarska to bude team Budaörs Handball. Veľkým prekvapením je že sa nám do kategórie mladších dorastencov prihlásil reprezentačný tím Bangladéša . Tam ale ešte čakáme, či dostanú víza, takže tento účastník je zatiaľ otázny. Veľmi sa tešíme aj z príchodu tímu zvučného mena zo Slovenska – Tatranu Prešov.

Na čo sa môžu účastníci turnaja tešiť?
Hrať sa bude tri dni v troch športových halách. Chceme, aby sa turnaj znal známym vďaka dvom veciam – vysokej hernej úrovni družstiev a kvalitnému rozhodovaniu. Tento rok sa nám prihlásilo opäť veľa rozhodcov aj z Českej republiky. Chceli by sme motivovať aj Slovenských rozhodcov. Turnaj bude rozhodovať 12 rozhodcov.

Čo turnaj ponúkne účastníkom „navyše“?
So sponzorom pripravujeme pre trénerov a hráčov kvalitný „raut“ v peknej reštaurácii ZORNO. To je pre trénerov ideálny priestor na výmenu skúseností. Na trénerov sa na turnajoch dosť často zabúda – ale my sme si dali pozor, aby cítili, nakoľko si ich prácu vážime. Pre hráčov sme pripravili pekné ceny, ktoré im odovzdáme na vyhodnotení turnaja.

Je náročné zorganizovať podobný turnaj?
Áno, ale stojí to za to. Družstvá našich žiakov aj dorastencov odohrajú počas troch dní kvalitné zápasy. Náš klub HC TATRAN STUPAVA sa zúčastňuje mnohých turnajov v zahraničí a sme radi, že jeden kvalitný turnaj do roka zorganizujeme aj u nás. Boli by sme veľmi radi, ak by pozvanie prijali naozaj kvalitné družstva.

Ďakujem za rozhovor a teším sa na tri dni plné peknej hádzanej.

Prihlásené družstvá na ZORNO CUP 2017 k 4.1.2017:

Mladší žiaci:

CENTRUM HANÁ (CZ)
HC TATRAN STUPAVA „A“ (SK)
HC TATRAN STUPAVA „B“ (SK)
Strojár Malacky (SK)
STM Olomouc „A“ (CZ)
STM Olomouc „B“ (CZ)
HC Zlín (CZ)
SK Kuřim (CZ)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Fivers WAT Margareten Wien (A)
SK Velká Bystřice (CZ)

Starší žiaci:

Tatran Litovel (CZ)
HC TATRAN STUPAVA (SK)
Strojár Malacky (SK)
SK Kuřim (CZ)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Budaörs Handball (HU)
Slavoj Trebišov (SK)
Fivers WAT Margareten Wien (A)
Sokol Sokolnice (CZ)

Mladší dorast:

CENTRUM HANÁ (CZ)
HC TATRAN STUPAVA / STROJÁR MALACKY (SK)
TJ Sokol Úvaly (CZ)
HBC Jičín (CZ)
Dukla Praha (CZ)
Tatran Prešov (SK)
Baník Karviná (CZ)
Budaörs Handball (HU)
Slovan Modra (SK)
HC Zlín (CZ)

14731103_1832860396989970_8370250123898085777_n.jpg        14876553_1835602056715804_680285934869047957_o.jpg