Veteráni: 2. ročník Novoročného turnaja starých gárd

Prvú novoročnú sobotu vycestovali stupavskí veteráni na 2. ročník Novoročného turnaja starých gárd v moravskom Litovli. Na turnaj s nami cestovali aj posily Robo Kubovič a Braňo Lajcha, takže 15 členný tím sľuboval možnosť striedať hráčov na všetkých postoch.

030115 veterani litovel1Žreb nám v základnej skupine postavil do cesty družstvá z Brna, Litovle a Droždína. Všetky skupinové zápasy boli veľmi vyrovnané a veľká škoda zranenia jedného z našich kľúčových pivotov Róberta Geisseho hneď v prvom zápase. Po jednej výhre a dvoch prehrách sme postúpili do play-off z tretieho miesta a nastúpili do „zápasu o všetko“ proti druhému družstvu skupiny B, Holíču.

Práve v tomto zápase sme podali najlepší výkon na turnaji a Holíč sme hladko porazili a poslali domov. Táto výhra nás posunula do bojov o medaily a v semifinále sme nastupovali proti Droždínu, ktorý sme už poznali zo základnej skupiny. Vstup do zápasu sme mali ako z veľkej knihy a postupne si vypracovali náskok 5:1. Avšak tak ako ľahko sme k náskoku prišli, tak sme ho aj stratili a zápas, ktorý sa nedal prehrať sme nakoniec prehrali.

Do súboja o tretie miesto sme proti HKKH Hanná naopak vstúpili veľmi zle, avšak práve tu sme prejavili veľké srdce a bojovnosť. Takmer stratený zápas sme nakoniec dotiahli do sedmičkového rozstrela. Aj po prvom kole sedmičiek bol stav nerozhodný a až vo štvrtej sérii súper dal, my nie. Tento výsledok pre nás znamenal celkové štvrté miesto na turnaji a v individuálnych oceneniach najlepšieho strelca turnaja pre Martina Prokopa.

Dobre zorganizovaný turnaj v príjemnej, ešte sviatočnej atmosfére nám všetkým po vianočnom hodovaní prospel a aj vďaka skvelému hostiteľovi v rodinnom penzióne s hospůdkou „U STARÉHO MLÝNA” sme prežili pekný turnaj.

030115 veterani litovel2Výsledky:
Základná skupina:
Stupava – Brno 8:7
Stupava – Droždín 7:11
Stupava – Litovel 11:13

play – off:
Stupava – Holíč 12:7

Semifinále:
Stupava – Droždín 8:12

O tretie miesto:
Stupava – Hanná 6:6 (3:4 na sedem-metrové hody)

Zostava a góly:
Geisse 0; Polák 2; Bašti 11; Lachkovič A. 9 ; Kovács 1; Prokop 19, Gábriš 5; Renčo 0; Anonym 2; Jánoš M. 2; Lajcha 0; Kubovič 0; Kanda 1, brankári Jánoš R.; Rybár