Veteráni: Burčák Cup 2014 – 1. miesto

Družstvo stupavských veteránov sa v sobotu 20.9.2014 zúčastnilo hádzanárskeho turnaja v Újezde u Brna s malebným názvom „Burčák Cup 2014″. Hádzanársky oddiel Újezd u Brna na novom vonkajšom ihrisku zorganizoval turnaj pre štyri družstvá. Stupavčania naň pricestovali len so šiestimi hráčmi a dvomi brankármi, čo im znemožnilo akékoľvek striedanie hráčov v poli.

Na prvý zápas sme nastúpili proti druhému družstvu domáceho Újezdu. Začiatok zápasu bol celkom vyrovnaný, drobný náskok sme si ťažko vybojovali a udržiavali. Ešte v prvom polčase prišli dve zranenia Ľuboša Baštiho a vzhľadom na to, že sme nemali nikoho na striedanie, vďaka patrí súperovi, že pokračoval v zápase s piatimi mužmi v poli. Túto situáciu sme lepšie zvládli my, húževnatého súpera sme zlomili a vďaka lepšej kondičnej pripravenosti sme zvíťazili o desať gólov pomerom 23:13. 

Druhý zápas sme nastúpili proti družstvu Sokol Sokolnice. Rovnako ako všetky zápasy na turnaji začínal piatimi 7-metrovými hodmi, ktorých výsledok sa zapísal do celkového stavu zápasu. Už po sedmičkách sme prehrávali 3:1 a v nevyrovnanom výkone sme pokračovali celý prvý polčas, ktorý sme iba vďaka výbornému brankárovi Romanovi Jánošovi prehrali len o tri góly. V druhom polčase sme hru vyrovnali, podržal nás druhý brankár Michal Rybár a počas hernej fázy 5 na 5 spôsobenej zranením nosa Martina Renča sme zápas nielen otočili, ale aj vyrovnali a dve minúty pred koncom vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Za tohto stavu si lavička (tréner, asistent, vedúci družstva a ich asistent, menovite Ľuboš Ivica, Ján Pápaj, Miroslav Malina a Ján Šembera) zobrali oddychový čas, ktorý mal slúžiť k oddýchnutiu družstva a dohodnutiu taktiky na posledné dve minúty, za účelom udržania dvojgólového náskoku. Samozrejme to čo sme si počas „tajmu“ povedali sme nedodržali a aj napriek jednému strelenému gólu sme tri dostali a zápas skončil remízou 16:16.

Posledný zápas s A-družstvom Újezdu u Brna nám v prípade výhry garantoval celkové víťazstvo na turnaji. Po piatich sedmičkách na každej strane bol stav 3:3. Vyrovnaný výsledok trval len do cca piatej minúty prvého polčasu, keď sa znova prejavila lepšia fyzická vybavenosť Stupavčanov a predovšetkým trojica Bašti, Prokop a Polák z rýchlych protiútokov domáce družstvo zlomila a tak sme zápas v pohode dotiahli do víťazného konca, čo znamenalo celkové prvé miesto.

Turnaja sme sa zúčastnili len so šiestimi mužmi v poli s úlohou nesklamať a nezahanbiť klub, za ktorý hráme. Avšak hlavne svojou bojovnosťou a športovým prístupom zo strany súperov, ktorí aj počas našich zranení zachovali vyrovnaný počet hráčov na ihrisku sme turnaj vyhrali. Pozitívne je, že k 21. gólovému Martinovi Prokopovi a 17. gólovému Ľubošovi Baštimu sa pridal nielen 10. gólový Edo Polák ale aj ostatní hráči na ihrisku. Ľubo Gábriš, Róbert Geisse a Martin Renčo si užili svoj „full ice time“ na ihrisku a boli pre súpera nebezpeční tak v obrane ako aj v útoku. Zozadu podporovaní spoľahlivými brankármi sme si užili jeden krásny, kvalitne zorganizovaný turnaj a domov sme priviezli pohár za prvé miesto.

Výsledky:

Stupava – Újezd u Brna „B“ 23:13
Stupava – Sokolnice 16:16
Stupava – Újezd u Brna „A“ 23:12

Celkové poradie:

1. Stupava
2. Sokol Sokolnice
3. Újezd u Brna „A“
4. Újezd u Brna „B“