Veteráni: Turnaj Kostelec na Hané 2014

Veteráni Stupavy sa v sobotu 15. marca 2014 zúčastnili medzinárodného turnaja v Kostelci na Hané. Malo ísť o “pohodový” turnaj spojený so zabíjačkou. Vďaka mnohým zraneniam sa nakoniec na turnaj vybrala veľmi skromná zostava, ktorá tam ale išla s dobrou náladou a veľkým odhodlaním. Keďže sa z turnaja na poslednú chvíľu odhlásil jeden tím, menilo sa rozlosovanie a aj dĺžka zápasov na 2×20 minút, čo je na túto kategórii celkom dosť.

V prvom zápase sme sa stretli s celkom Malaciek, ktorý nastúpil v mimoriadne omladenej zostave s veľkými ambíciami – ako sa ukázalo, išlo nakoniec o víťaza turnaja. Začali sme sľubne, ale dravosť Malaciek sa prejavovala stále viac, nestačili sme ich rýchlosti a nakoniec podľahli jednoznačne 14:26.

Po zabíjačkovej “svačinke“ nás čakala dvojica zápasov bezprostredne po sebe. V prvom sme nastúpili proti Litoveli, ktorá predtým potvrdila svoje kvality víťazstvom nad Kostelcom. Začiatok nebol v našej réžii, nedôraznosť v obrane spôsobila, že nám utiekli na rozdiel troch gólov. Zlešenou obranou a nápaditejším útokov sme ale v druhom polčase skóre dotiahli, dostali sa aj do vedenia a nakoniec v dramatickom závere remizovali 17:17, keď sme mali v rukách aj víťazstvo.

Záverečný zápas s domácimi HKKH Haná bol súbojom dvoch skúsených družstiev. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú a stretnutie bolo po celý čas veľmi dramatické. V poslednej minúte mali oba tímy možnosť skórovať, ale Mišo Rybár v našej bráne vytiahol čarovný zákrok a na druhej strane faul na Ľuboša Baštiho v poslednej sekunde v náskoku nebol rozhodcami posúdený ako hodný na sedmičku – a tak si tímy body rozdelili.

Veterans Stupava tak skončili na treťom mieste, pričom od striebra nás naozaj delil len kúsok šťastia. Za povšimnutie stojí titul najlepšieho strelca pre Ľuboša Baštiho, ale aj veteránska premiéra Roba Kuboviča, ktorý s nami pôvodne šiel ako masér. Všetci sme si užili dobrú kolektívnu atmosféru a bojového ducha.

 

Výsledky turnaja:

Stupava – Malacky 14:26
Geisse 0; Kovács 1; Kubovič 0; Bašti 6; Renčo 0; Gábriš 2; Draškovič 5; Polák 0; Kanda 0; brankári Jánoš; Rybár

Stupava – Litovel 17:17
Geisse 1; Kovács 2; Kubovič 0; Bašti 7; Renčo 0; Gábriš 3; Draškovič 1; Polák 3; Kanda 0; brankári Jánoš; Rybár

Stupava – HKKH Haná 15:15
Geisse 0; Kovács 2; Kubovič 0; Bašti 8; Renčo 0; Gábriš 2; Draškovič 0; Polák 1; Kanda 2; brankári Jánoš; Rybár