Veterans cup 2017

Cez uplynulý víkend, presne 1.4.2017, bola naša školská hala svedkom už siedmeho ročníka Veterans Cup-u. Nejednalo sa o žiaden prvoaprílový žart, ale o stretnutie sa ľudí, pre ktorých sa hádzaná stala celoživotným vypĺňaním voľných chvíľ často už od ich ranného detstva.

Veteráni a veteránky Stupavy si zahrali so svojimi „rovesníkmi“ v štvorčlenných skupinách, kde o víťazoch rozhodovali výsledky zo všetkých zápasov. Pri rovnosti bodov prišli na rad ďalšie kľúče ako počet získaných bodov zo vzájomných zápasov, skóre z nich či vyšší počet strelených gólov. Ešteže reglement súťaže na toto pamätal. Práve medzi veteránmi boli tri družstvá s rovnakým počtov bodov, okrem suverénneho strojára Malacky, ktorý turnaj ovládol s plným počtov bodov. Spartak 1.brněnská sa kvôli vyššie spomenutému kľúču dostal na striebornú priečku a domácemu Tatranu Stupava sa ušlo tretie miesto. „Krumplovú“ medailu si odnášajú fešáci z Old Boys Pezinok.

Medzi veteránkami sa naše baby zachovali ako správne hostiteľky pre budúci ročník a nechali vyniknúť všetky ostatné tímy, aby sa práve ony postavili na ten „krumplový“ stupienok. Medaily si medzi sebou podelili české celky. Víťazkami sa stali veteránky z družstva Cement Hranice, druhé skončili Vereránky Ostrava a tretie miesto si odvážajú fešandy z tímu Pozdní zběr Kunovice.

Samotný Veterans Cup však priniesol niečo viac ako len prepotené postaršie telá. Boli to dve milé udalosti. Prvou bolo, že tie hráčky a hráčov, ktorých pravidelne vidíme na našich palubovkách tentokrát vymenili z väčšej miery ich rodičia, teda naši veteráni a veteránky. Pokriky z tribúny dnes smerovali na nich a doma pri večeri, či druhý deň pri raňajkách mohli mať práve deti k svojim rodičom ten poradný hlas… „tati, tam si si mohol nabehnúť“… „mami, to si nevidela, ako s vami tá spojka cvičí“ atď.

Druhou vecou však bolo niečo omnoho dôležitejšie. Pamätalo sa aj na tých z nás, ktorí nemali toľko životného šťastia a trpia nejakou chorobou. Práve pod záštitou našich veteránok a klubu HC Tatran Stupava bola zorganizovaná tombola, ktorej výťažok v hodnote 460€ bol venovaný Tamarke Kučerákovej, ktorá toto šťastie nemala.

Verme, že i večerný „stmeľovací“ program prispel k tomu, aby sa podobná udalosť zopakovala aj o rok.