VETERANS CUP STUPAVA 2012 – VÝSLEDKY

V sobotu 14.4.2012 zorganizoval hádzanársky klub Stupava v mestskej športovej hale druhý ročník medzinárodného turnaja veteránov a veteránok v hádzanej. Už od skorého rána si postupne zmeralo sily takmer 100 bývalých aktívnych športovcov z troch krajín. V prvom zápase nastúpili proti sebe muži domácej Stupavy a pražskej Sparty a začalo tak celodenné zápolenie na stupavskej palubovke.  

Hrací systém mužskej časti zaradil do skupiny A domácu Stupavu, Spartu Praha a Slavoniju Osijek, v druhej skupine si sily zmerali slovenské tímy Malaciek, Pezinka a český Zetor Brno. Poradie v základných skupinách určilo semifinálové dvojice, v ktorých v zápasoch vysokej úrovne o miestenku vo finále bojovali Stupava so Zetorom a Malacky so Spartou. Po semifinálových výhrach oboch záhoráckych družstiev sa zopakovalo minuloročné finále Stupava – Malacky a o tretie miesto proti sebe nastúpili obe české družstva, Sparta – Zetor. V zápase o piate miesto nastúpili Osijek proti Pezinku. Všetky zápasy o celkové umiestnenie mali vysokú úroveň, nasadenie a predovšetkým záhoracké finále aj skvelú divácku podporu.

 

Ženská časť turnaja sa hrala systémom jednej skupiny kde sa stretli v zájomných súbojoch ženy zo Stupavy, Nitry, Bratislavy a Trenčína. V zápasoch sa prejavila dominancia dievčat z Nitry na slovenských turnajoch, ktoré bez prehry prešli celým turnajom a obsadili prvé miesto. Na druhom mieste skončila Bratislava, tretí Trenčín a štvrté Stupavské dievčatá.

Výsledky zápasov :

Celkové poradie

Stupava – Praha 6:4
Zetor – Pezinok 10:8
(Ž) Stupva – Bratislava 4:16
Stupava – Osijek 13:10
Zetor – Malacky 8:6
(Ž) Nitra – Trenčín 17:13
Sparta – Osijek 8:4
Pezinok – Malacky 5:12
(Ž) Stupava – Nitra 8:27
(Ž) Bratislava – Trenčín 15:10
Stupava –Zetor 8:2
Sparta – Malacky 5:13
(Ž) Stupava – Trenčín 4:12
Pezinok – Osijek 11:14
(Ž) Bratislava – Nitra 9:13
Sparta – Zetor 10:7
Stupava – Malacky 15:11

Muži:

1. Stupava
2. Malacky
3. Sparta Praha
4. Zetor Brno
5. Slavonija Osijek
6. OLD Boys Pezinok

Ženy:

1. Nitra
2. Bratislava
3. Trenčín
4. Stupava

Individuálne ocenenia:

Najlepšia strelkyňa – Jana Jašíková (Nitra) – 17 gólov
Najlepší strelec – Vlado Pavlík (Malacky) – 16 gólov

Najlepšia brankárka – Jastrabová (Bratislava)
Najlepší brankár – Sandokan (Sparta Praha)

Najlepšia hráčka – Pavla Švábiková (Trenčín)
Najlepší hráč – Simba Wholmut (Osijek)