Veterans Cup Stupava 2013 – Výsledky

V sobotu 20. apríla sa odohral 3. ročník medzinárodného turnaja skúsených pánov a dám Veterans cup Stupava 2013 organizovaný hádzanárskym klubom Stupava pod záštitou Primátora mesta Stupava. Dejiskom turnaja bola tento rok školská športová hala a celkovo sa prihlásilo 8 mužských a 5 ženských družstiev zo 4 krajín.
Ráno  o pol ôsmej nastúpili na prvý zápas stupavské ženy proti poľskej Silesii a začali tak celodenný kolotoč zápasov, z  ktorého sa kvôli technickým problém s autobusom odhlásili veteráni z chorvátskeho Osijeku. Ženská časť turnaja sa hrala systémom každý s každým a o poradí rozhodovala konečná tabuľka. Postupne si svoje sily zmerali dievčatá domácej Stupavy, slovenské družstvá z Bratislavy a Kolárova, poľská Silesia a české Hranice.

Výsledky ženskej časti turnaja:

Womens Stupava – SilesiaStars  Poland 4:10,
Bratislava – Cement Hranice 10:14,
HŠK 74 Kolárovo – Womens Stupava 4:6,
Bratislava – HŠK 74 Kolárovo 11:6,
Cement Hranice – SilesiaStars  Poland 12:9,
Bratislava – Womens Stupava 14:1,
Cement Hranice – HŠK 74 Kolárovo 12:9,
HŠK 74 Kolárovo – SilesiaStars  Poland 8:10,
Cement Hranice – Womens Stupava 16:3,
Bratislava – SilesiaStars  Poland 9:3,

Poradie ženskej časti turnaja:
1. Cement Hranice
2. Bratislava
3. SilesiaStars  Poland
4. Womens Stupava
5. HŠK 74 Kolárovo

Individuálne ocenenia: najlepšia brankárka: Jastrabova Anna (Bratislava), najlepšia strelkyňa Hejtmánková Veronika  (Cement Hranice), najlepšia hráčka Švachová Michaela (Cement Hranice), najférovejšia hráčka Vassová Eva (HŠK 74 Kolárovo)

Zostava a góly domáceho družstva:  Ažbothová 4; Jánošová 0; Halčišáková 0; Hindrová 0; Kostková 3; Prokešová 0; Poláková 2; Slaná 2; Dančíková 1; Szabová 1, Jančová 1; brankárka Polláková

Mužská časť turnaja sa hrala systémom dvoch skupín v ktorých sa každý s každým stretli v skupine A: Veterans Stupava, Sparta Praha, Zetor Brno, Sokol Újezd u Brna a v Skupine B: HKKH Haná, Brno, MKS Zaglebie Lubin. Štvrté družstvo, VRK Osijek sa kôli pokazenému autobusu na poslednú chvíľu z turnaja odhlásilo. Po zápasoch v základných skupinách nasledovali semifinálové zápasy, v ktorých sa stretli domáci Veterans Stupava s druhým družstvom B skupiny Brnom a Zetor Brno s víťazom B skupiny HKKH Haná. Víťazi semifinálových zápasov Stupava a Haná si to v poslednom zápase turnaja rozdali o celkové víťazstvo na turnaji. Finále hrajúce sa pred fantastickým diváckym kotlom nám prinieslo perfektnú hádzanú a do posledných sekúnd nebolo o víťazovi rozhodnuté. Obe družstvá nominované na Majstrovstvá Európy veteránov v Talianskom Brixene ukázali že vek pre nich nie je limitom a po vyrovnanom zápase využili nakoniec Stupavčania výhodu domáceho prostredia a zvíťazili najtesnejším rozdielom 9:8, čím obhájili minuloročné prvenstvo na turnaji.

Výsledky:

6 MKS Zaglebie Lubin
7. Sokol Újezd u Brna
8. VKR Osijek

Zostava a góly domáceho družstva: Anonym 5; Puškáč 1; Geisse 0; Prokop 9; Bašti 8; Jánoš 5; Kovács 3; Kanda 1; Pavlíček 6; Lachkovič 11; Gábriš 3; Brankári Jánoš, Rybár

Individuálne ocenenia:  najlepší brankár Bartl Milan (Brno), najférovejší hráč Pavlíček  Dano (Veterans Stupava), najlepší hráč Flajsar Tomáš (HKKH HANA), najlepší strelec Václav Kurd (Brno)

Tretí ročník medzinárodného turnaja Veterans Cup posunul tento turnaj hlavne po kvalitatívnej stránke zase o krok ďalej. Traja účastníci majstrovstiev Európy ako aj ďalšie zúčastnené družstvá ukázali že hádzanú stále hrať vedia ale hlavne že sa vedia športom baviť, chcú stále víťaziť. Veľké poďakovanie patrí Primátorovi mesta Stupava a pánovi riaditeľovi Základnej školy, že nám umožnili zorganizovať tento turnaj v priestoroch školskej športovej haly, ako aj ostatným z organizačného tímu a to, zapisovateľom, zdravotnej službe, pracovníkom kuchyne a bufetu, rozhodcom za to že nám pomohli zabezpečiť ľahký priebeh celého úspešného turnaja.