Záhoracka hádzanárska liaheň talentov

 

Slovenské hádzanárske reprezentantky do 17 rokov zaznamenali úspech a postúpili na majstrovstvá Európy do Macedónska. Medzi nimi boli aj hráčky Lucia Kovácsová a Vaness Raffasederová spolu s manažérom kadetiek Rudolfom Draškovičom, ktorí hájili Naše farby a bojovali za Slovensko v kvalifikácii v Kosovskej Prištine. 

Slovenské kadetské reprezentantky hrali zo Švédkami (16:30), ale o dva dni neskôr sa po víťazstvách nad Kosovčankami (46:13) a na záver nad Rakúšankami (29:23) tešili z 2. miesta v 6. skupine a zo zisku jednej z dvoch miesteniek na kontinentálny šampionát v Macedónsku (13. – 23. 8. 2015). 

Veľmi Nás teší, že k tomuto prispeli obidve hádzanárky Lucia Kovácsová a Vanessa Raffasederová. Nastúpili na všetky tri zápasy a hrali aj v kritických situáciách. Svoje miesto si zastali a Nás teší, že sa nestratili na najvyššom stupni a to je reprezentácia Slovenska. Veľké poďakovanie patrí ich klubovým trénerom Romanovi Vighovi a Petrovi Kuklovskému, ktorí obe hráčky vychovali.

Lucia Kovácsová začala s hádzanou pred siedmimi rokmi v Stupave a momentálne hrá prvú ligu dorastu na poste strednej spojky. Je platná nielen v útoku, ale tvrdosťou a bojovnosťou si získava rešpekt aj v obrane.

Vanesa Raffasederová začala s hádzanou v Malackách pred taktiež pred siedmimi rokmi a vychoval ju klub Strojár Malacky pod vedením Petra Kuklovského a svoje miesto si zastanie nielen na pravej spojke ale aj na pravom krídle. Jej presná ľavá ruka pri streľbe ako aj na rozohrávke robí z Vanessy nebezpečnú a zároveň tvorivú hráčku. 

Vďaka spolupráci so Strojárom Malacky sme dievčatám v klube utvorili podmienky, aby mohli napredovať a sme radi, že sa na najvyššom stupni nestratili. Veríme, že v blízkej budúcnosti Nás potešia ďalší členovia zo záhoráckej liahne.