Ženy: HC Tatran Stupava – HKM Šurany 31:24 (14:9)

Nedá sa začať inak, ako citovať trénerku Violu Gaburovú. Len pár dní pred zápasom so Šuranmi si neodpustila povedať: „V sobotu prídu Šurany a budú si chcieť od nás odviesť dva body. Ale ja budem ťažká hus na šklbanie. Zadarmo im to nedáme!“ O hodenej rukavici do ringu nebolo teda pochýb.

Začal sa sobotný podvečer a prišiel zápas, na ktorý bola zvedavá nemalá hŕstka fanúšikov. K lídrovi prvej ligy, k nám do Stupavy, prišiel minuloročný víťaz ligy, Šurany. Pamätníci si možno ešte vylovia v pamäti, ako sme v predošlých dvoch sezónach nevedeli nájsť odpoveď na umnú, rýchlu hru Šurian a zápasy sme prehrali.

Od úvodného hvizdu sa tentoraz hrala iná partia. Vyrovnaná! Naše baby sa do súperiek zahryzli a nedovolili im ísť do vyššieho vedenia, ba dokonca naopak. V prvom polčase takmer vždy išli do vedenia naše baby a Šurany mnohokrát zachraňovala v koncovke – najmä Eva Takáčová. Od 22. min. si v bránke pripísala niekoľko výborných zákrokov Simona Kubovičová a naše baby to patrične využili v útoku. Vypracovali si štvorgólový náskok, po ktorom prišla sedmička hostiek. Tú však opäť, ako predošlú, zlikvidovala Anna Kvasnicová a súperky za to pykali ďalším gólom pred koncom prvého polčasu. Polčasový stav bol 14:9!

Nástup do druhého polčasu bol ako z rozprávky. Prvých osem minút naše baby vyhrali 7:2 a zdalo sa, že o výsledku zápasu je rozhodnuté. Potom však prišlo to, čomu sa hovorí strach z víťazstva. A nie je div, veď Šurany prišli k nám ako jasný favorit a zrazu sme ich mali na lopate. Už ich len vložiť do trúby a upiecť. Trúba bola rozohriata, mali sme deväťgólové vedenie a zrazu to nešlo. Zrejme sa babám v hlave začali víriť spomienky na predošlé prehry a teraz sú tak blízko ich dať konečne dole. Jedna chyba, druhá, tretia…. a bolo to 24:19. Zopár hlasnejších slov trénerky dodal babám potrebný pokoj v koncovke a opäť sme začali piecť. Zase sme sa vrátili do vedenia o sedem, osem gólov a diváci si žiadali pokoriť tridsaťgólovú hranicu do siete súperiek. Baby ich vypočuli a pridali v posledných sekundách zápasu aj jeden gól navyše.

Veľmi pekný herný prejav bol dnes odmenený dvomi bodmi. SKVELÉ!

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová 4, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 7, Zuzana Kalmárová 2, Vanesa Valachová, Marcela Gardoňová, Lucia Kovácsová 9, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 4, Romana Gašpareková 1, Ema Klamová, Sarah Richter 3, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová 1, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 2:3, 5:5, 9:8, 14:9 / 21:12, 24:19, 31:24