Ženy: HC Tatran Stupava – Sokol Bánovce nad Bebravou 32:28 (13:15)

Excelentný match a výborný teamwork.  A keby len to. Nedeľný match žien nám toho priniesol ešte ďaleko viac.

Niečo také, ako sa dialo v túto nedeľu v našej hale, by sme si ako priaznivci športu želali vidieť v nejednom športovom stánku na Slovensku. Bánovčanky prišli k nám do Stupavy aj s podporou fanúšikov a bubnom. Našich fanúšikov doslova za prvých 15min k ničomu nepustili. Práve toto však naštartovalo Milana Jánoša „Jumba“ spoločne s Rasťom Kovácsom „Vičkom“ a vytiahli naše bubny. Súboj bol okamžite nielen na palubovke, ale i v hľadisku. Tak to má byť!

Mnohokrát rezonujú pred zápasom v kuloároch reči o rozhodcoch. Kto bude pískať, ako bude pískať atd. Inak tomu nebolo ani pred týmto dnešným zápasom a veľa pozitívnych rečí teda nebolo. Áno, po výhre sa samozrejme inak hodnotí ako po prehre, ale dnešný výkon arbitrov bol nadmieru korektný. Samozrejme, možno tam bolo pár sporných momentov a veľa trestov, ale po odlive emócií ich treba pochváliť za výborne odvedenú prácu.

Čo priniesol samotný zápas? Všetko! Úplne všetko. Ako som spomenul vyššie, výborný výkon rozhodcov a fantastickú kulisu z oboch táborov. Obe družstvá sa striedali vo vedení celý zápas a ako boli v zápase fantastické výkony jednotlivcov, tak prichádzalo i k ľahkým chybám. To však do športu patrí, a ako povedal v hľadisku sediaci Braňo Lajcha „takéto vyrovnané zápasy nemajú chybu, to ma baví viac ako výhra o desať gólov.“ A mal pravdu, veď v 47 minúte bol stav vyrovnaný! Dokonca i v 55 minúte a vtedy bol na tabuli stav 26:26!!!

Práve v poslednej päťminútovke sa rozhoduje nejeden veľký zápas vo všetkých kontaktných kolektívnych športoch. Či už je to hokej, futbal alebo spomínaná hádzaná. S ubúdajúcim časom do konca zápasu sa tlak na výsledok zväčšuje a rastie nervozita. Herná situácia, ktorá je v bežných podmienkach bezproblémová je razom hodná maturity. Inak tomu nebolo ani dnes a zvládnutých týchto päť posledných minút opäť posunulo naše ženy o stupienok vyššie ako boli včera.

Výhra 32:28 bola dielom celého kolektívu a záverečné „standing ovation“ bolo bezpochyby zaslúžené. K tradične dobre hrajúcej Kike Kupkovičovej, Lucii Kovácsovej a Anke Kvasnicovej sa pridala na pravom krídle Romana Gašpareková po odstúpení Zuzany Janšákovej. Tú veľmi nevyberavým zákrokom poslala predčasne na lavičku hráčka hostí, ktorá jej nechala pri náskoku v ceste koleno. Rovnako treba pochváliť i Sarah Richter. Naskočila až do druhého polčasu, ale výkon ktorým sa prezentovala bol perfektný. V obrane to zavrela rýchlymi a silnými nohami a v útoku mala variabilnú streľbu.

Dievčatá si zaslúžia za dnešné body absolutórium . Všetky spoločne dreli, spolu sa podpísali pod víťazstvo a naplnili tak jednu životnú múdrosť: „Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.“

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 6, Zuzana Kalmárová 4, Vanesa Valachová 2, Lucia Kovácsová 11, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 2, Romana Gašpareková 3, Ema Klamová, Dominika Jančíková, Sarah Richter 4, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 3:1, 7:7, 10:7, 13:15 / 14:16, 19:16, 22:22, 26:26, 31:27, 32:28