Ženy: Prípravný dvojzápas v Ivančiciach

V sobotu 16.8.2014 absovovali ženy HC Tatran Stupava v Ivančiciach svoj prvý priateľský dvojzápas v novodobej histórii ženského družstva. Naše ženy nastúpili dvakrát proti domácim z Ivančíc. Zaujímavosťou tohto dvojzápasu bolo, že pre obidva celky to bol historicky prvý oficiálny zápas, ktorým oba tímy zahájili novú éru ženskej hádzanej v oboch mestách.

Dievčatá začali svoj prvý zápas vo vysokom tempe a aj vďaka dobre fungujúcej obrane držali krok so svojimi súperkami a podarilo sa im uhrať prijateľný polčasový výsledok 10:12. Po vyrovnanej partii v prvom polčase im však súper odskočil na rozdiel viacerých gólov a technicky dobre disponované hráčky Ivančíc ich predčili kombinačnou hrou. Takto sa Ivančice tešili z prvej výhry.

Na druhý zápas nastúpili Stupavčanky bez krajnej spojky Lindy Lísalovej , ale s o to väčším odhodlaním prehru oplatiť. Obrana opäť fungovala bez väčších problémov, ale dievčatá sa tentokrát strelecky trápili, čo súperky oplácali rýchlymi protiútokmi.

„Aj napriek dvom prehrám mám z dvojzápasu dobrý pocit. V niektorých fázach hry ma dievčatá milo prekvapili a som spokojná s predvedenou hrou, najmä v prvom polčase prvého zápasu. Sme ešte len na začiatku prípravy, pred zápasom sme mali za sebou len 6 tréningových jednotiek, prevažne kondičného charakteru, a zápas nám ukázal, že družstvo má potenciál, len s ním treba naďalej pracovať. Výsledok nepovažujem za dôležitý. Zápas pre nás bol ďalším tréningom kondičných schopností, hráčky si vyskúšali viacero herných pozícií a práve zmena na postoch sa odzrkadlila aj na výsledkoch. Vďaka dvojzápasu sme sa však mohli spoznať bližšie medzi sebou a postupne budovať kolektív,“ povedala po zápase trénerka žien Zuzana Kalmárová.