Ženy – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerkou žien Zuzkou Kalmárovou o vstupe do sezóny 2014/2015

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojná s jej priebehom?

Príprava novovzniknutého družstva žien začala vstupnými testami 30.7.2014 a prvý tréning sa uskutočnil 4.8.2014. S priebehom prípravy som spokojná, podarilo sa nám postupne dať dokopy dostatočne široký káder dievčat, ktoré absolvovali letnú prípravu takmer na 100%. Nie len dochádzka, ale aj prístup k tréningom a nasadenie boli vynikajúce. Počas prípravného obdobia sme odohrali 4 priateľské zápasy a zopár ich ešte máme v pláne. V Ivančiciach bola naša premiéra, žiaľ dvakrát sme domácim ženám podľahli. Doma sme v rámci tréningu nastúpili proti našim Veteránkam, ktoré sa nám podarilo poraziť a v poslednom zápase sme privítali na domácej palubovke extraligového súpera ŠKP Piccard Senec, s ktorým sme po vyrovnanej partii prehrali 26:33. Do začiatku súťaže nám zostávajú ešte 2 týždne, ktoré chceme venovať najmä hernému tréningu a máme v pláne ešte odohrať minimálne 3 prípravné zápasy.

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Keďže toto družstvo má pred sebou len svoju prvú sezónu vznikalo úplne nanovo. Základom bolo sedem mladých dievčat, vekom ešte staršie dorastenky, ktoré sme postupne doplnili hráčkami z Bratislavy a okolia. Väčšina z nich boli bývalé hádzanárky, ktoré mali chuť hrať, ale nemali kde. Oslovili sme ich a teraz hrajú za Stupavu. V súčasnosti je v kádri 16 hráčok, ktoré sa pripravujú na nadchádzajúcu sezónu.

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Našim hlavným cieľom je stabilizácia družstva a výkonnostný rast najmä mladých hráčok. Chceli by sme odohrať vyrovnané zápasy a bojovať o popredné miesta v tabuľke. Bola by som veľmi rada, ak by sa nám už v prvej sezóne podarilo postúpiť do 1. ligy.