HC Tatran Stupava - Handball Zlatná na Ostrove 28:14 (11:4) Autor: Lucia Obžerová

Ženy začali jednoznačným víťazstvom, Zlatnú zdolali o 14 gólov

Naše hádzanárky vstúpili do sezóny úspešne, keď jednoznačne zdolali v 1. kole 1. ligy Zlatnú na Ostrove 28:14.

HC Tatran Stupava – Handball Zlatná na Ostrove 28:14 (11:4)

Zostava a góly Tatrana: Porubská, Mozoľová – H. Karkušová 5/1, Griffiths 5/4, Bečirhodzič 4, Kovácsová 4/1, Jurigová a Tornócziová po 3, Horváthová 2/1, Bahorecová a Sobotová po 1, Galková, N. Palušová, K. Karkušová

Hosťujúce hráčky dokázali držať krok iba do 7. minúty, keď svietil na ukazovateli stav 3:2 v náš prospech. Potom však obrana „zatiahla roletu“ a 15 minút sme neinkasovali jediný gól, kým my sme konto súpera zaťažili siedmimi zásahmi a odskočili sme do výrazného vedenia 10:2. Do šatní sme napokon odchádzali s pohodlným náskokom 11:4.

Aj pod dojmom pohodlného vedenia sa v druhom polčase dokázali naše súperky častejšie presadiť, ale aj tak sme postupne navyšovali vedenie, ktoré sa napokon zastavilo na 14 góloch. Za zmienku stojí, že Hana Karkušová najskôr potiahla šiestimi gólmi k víťazstvu staršie dorastenky a následne pridala za ženy ďalších 5 gólov, ale zahanbiť sa nedali ani jej ďalšie spoluhráčky.

Už najbližší víkend čaká naše hráčky cesta na východ, kde sa predstavia v Košiciach proti ŠŠK Bernoláková 16. Zápas je na programe v sobotu 16. septembra.

Hlas po zápase

Peter Olšavský, tréner HC Tatran Stupava: „Aj keď to nebol oku lahodiaci zápas myslím si, že naše víťazstvo  je plne zaslúžene.  Dôležité je, že dievčatá a hlavne naši fanúšikovia po dlhšej dobe zažili pocit víťazstva a to bolo v tomto zápase prvoradé, za čo všetkým ďakujem.

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť tu: Stupava – Zlatná