Zimná liga – 2. kolo

Tradičná zimná liga mladších a starších žiakov pokračovala v nedeľu 15.2. druhým kolom v Stupave.  Tímy Stupavy, Malaciek a Hanej prišli kompletné, Brno prišlo len s mladšími žiakmi, preto bol program na poslednú chvíľu upravovaný.

 

zimliga starsiV súťaži mladších žiakov v poslednom čase dominujú hráči Hanej. Dnes to ale mali ťažké, lebo rovnocennými súpermi im bola Stupava, ktorá prehrala len o tri góly po zahodených šancách, aj Brno, ktoré s Hanou dokázalo remizovať. Po víťazstve nad Malackymi tak čakali, ako dopadne posledné stretnutie Stupavy a Brna. V prípade vyššieho víťazstva Brna so mohli Brňáci odniesť aj prvé miesto. Po sústredenom výkone ale nakoniec Stupavčania zvíťazili a obsadili druhé miesto pred Brnom.

Výsledky:

Stupava – Malacky 12:6
Brno – Haná 11:11
Malacky – Brno 11:21
Stupava – Haná 10:13
Malacky – Haná  6:14
Stupava – Brno 14:12

Poradie:

1. Haná
2. Stupava
3. Brno
4. Malacky

 

zimliga mlV kategórii starších žiakov sa pri neúčasti Brna odohrali len tri zápasy. V tom prvom Stupavčania veľmi jednoznačne porazili Malacky, v druhom zápase si s Malačanmi podobne poradila aj Haná. Záverečný zápas Stupava – Haná bol tak skutočným vyvrcholením turnaja. Vo veľmi peknom zápase sa Stupavčania súperovi vzdialili, ten ich po nervóznom úseku zo strany Stupavy takmer dobehol, ale v exhibičnom závere nakoniec mladí záhoráci jednoznačne Hanú porazili a odniesli si celkové víťazstvo. Tréner Rudo Draškovič videl pôsobenie svojich zverencov takto:

„Dnes sme si schuti zahrali. Prvý zápas som povedal chalanom, že budeme hrať „tempo hádzanú“ s rýchlym protiútokom. V útoku nám vychádzalo všetko a schuti sme si zahrali. Proti Kostelcu to bol iný zápas. Na začiatku sme si spravili náskok a potom prišla fáza, kedy sme zahodili 5 šancí po sebe. Zobrali sme si time out a chalani sa ukľudnili a pri konci sme zvýšili náskok. S dvojstretnutím som spokojný, vyskúšali sme si nové veci a urobili chuť do ďalších zápasov. V piatok starších žiakov čaká ťažký duel na ŠKP a v sobotu ideme s dorastencami do Bojníc.“

Zostava Stupavy: Štefko 11, Bašti 3, Polák 20, Papaj, Grich 7, Hýravý 15, Yildiz 1, Fúsek 8, Jankovič 1

 

Výsledky:

Stupava – Malacky 39:16
Malacky – Haná  16:31
Stupava – Haná 27:18

Poradie:

1. Stupava
2. Haná
3. Malacky