Zimný turnaj starších žiakov – 1. kolo, Kostelec na Hané

Po troch predchádzajúcich ročníkoch organizujú štyri hádzanárske kluby aj tento rok Zimný pohár mladších a tento rok premiérovo aj starších žiakov. Zúčastňujú sa ho tímy Stupavy, Malaciek, KP Brno a Kostelca na Hané (prvé ročníky hrali pod hlavičkou Prostějova). Prvé tohtoročné kolo sa konalo v nedeľu 22.12. v Kostelci na Hané.

Stupavskí starší žiaci začali svoje účinkovanie proti snáď najtradičnejšiemu súperovi – Strojáru Malacky. Po trošku pomalšom začiatku sa chlapci pekne rozohrali, dobre bránili, vyrážali do protiútokov a Malacky vcelku bezproblémovo porazili 20:10. Druhým súperom bol tím KP Brno, kktorý odvlani urobil pokroky, našich chlapcov však potrápiť nedokázal a Stupavčania vyhrali presvedčivo 23:12. V poslednom dueli nastúpili proti domácemu Kostelcu, ktorý po prehre s Malackami chcel veľmi pred domácim publikom uspieť. Naši chlapci začali dobre, ujali sa vedenia a viedli o gól až dva väčšinu prvého polčasu, potom však domáci zatlačili a väčšinu druhého polčasu viedli o gól až dva oni. Päť minút pred koncom ale zavelili stupavskí chlapci do útoku, dokázali niekoľko útokov ubrániť, dotiahnuť sa na Kostelčanov, ujsť im na rozdiel dvoch gólov a z rýchleho brejku pár sekúnd pred koncom pečatili výsledok na 23:20.

Poradie v kategórii starších žiakov je teda:
1. Stupava 6 bodov
2. Malacky 4 body
3. Kostelec 2 body
4. Brno 0 bodov

Zostava a góly:

Patrik Papaj, Vladimír Štefko 17, Martin Prokeš, Ladislav Lutonský 10, Daniel Polák 8, Rudolf Dujnič, Martin Hýravý 7, Matúš Machata, Dominik Grich 8, Marek Jankovič 5, Samuel Renčo 9