Brutálne Ovce v Prahe na PRAHA HANDBALL CUP 2018

Tento ročník sme sa opäť zúčastnili veľkého turnaja PRAHA HANDBALL CUP, ktorý sa konal v hlavnom meste Praha. Počas veľkonočných sviatkov  bola Praha prázdnejšia ako po iný čas, ale zato sa do Prahy nahrnuli hádzanári z 25 krajín. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 628 družstiev.

29790465_1851413694889862_3286518168143024676_n-2.jpg

Tento rok Brutálne Ovečky štartovali v kategórii mladších žiakov (ročník narodenia 2005/2006).

Prinášame vám prehľad výsledkov a krátke komentáre trénera:

Zápasy základnej skupiny:

PIATOK 30. 3.

SKKP Handball Brno – HC Tatran Stupava 24:6

Náš prvý súper na turnaji bolo družstvo z Brna, ktoré vzbudzovalo rešpekt výškovou prevahou na ich strane. Prvý zápas sme hrali 8:15 a z našej strany to bol nešťastný zápas. Bolo vidieť, že chalani sú akýsi neprebudení a Brňáci vzbudzovali rešpekt. Po zápase som musel chlapcov upozorniť, že sme sem neprišli na výlet ale aj niečo ukázať 🙂

HC Tatran Stupava – Sokol Šťáhlavy 12:13

Sokol Štáhlavy je družstvo z Plzenského regiónu. Nikdy som o tomto súperovi nepočul ale ich družstvo ma príjemne prekvapilo. Celý zápas viedli a pri konci sme ich doťahovali. Škoda, že náš silný tlak pri konci nepriniesol remízu ale prehru o jeden gól. Na chalanoch bola vidieť bojovnosť, tak s týmto zápasom som bol veľmi spokojný.

Lions Hostivice – HC Tatran Stupava 9:13

Lions Hostivice je novovzniknutý klub z Prahy, ktorý hrá sympatickú hádzanú. Proti tomto súperovi nám vyšla obrana a chalani bojovali a hrali sme peknú hádzanú. Toto víťazstvo nás posilnilo a dodalo elán do ďaľších zápasov.

HC Tatran Stupava – ASD Pallamano Palazzolo 7:14

Pallamano Palazzolo, zápas proti Talianom nám vôbec nevyšiel a ani rozhodcovi. Na tento zápas najradšej zabudnúť, aj keď sme mali na víťazstvo. Potešilo aspoň, že chalani bojovali do konca. Po tomto zápase sme boli dosť unavený, keďže sme v piatok o ôsmej hodine ráno nielen odomykali halu ale sme ju aj o desiatej večer zamykali 🙂

SOBOTA 31. 3.

image.pngUnion West Wien – HC Tatran Stupava 17:6

V sobotu ráno sme si zahrali proti pohyblivým Rakúšanom, ktorí hrali peknú hádzanú s dobrou obranou 1:2:3 , cez ktorú sa ťažko presadzovalo.

HC Tatran Stupava –  Pepino SKP Frýdek-Místek 8:16

Zápas proti Frýdku Místku bol veľmi ťažký. Prvý polčas sme ešte ako tak držali krok, ale v druhom polčase sa prejavila fyzická prevaha súpera. Hádzanári z Frýdku Místku boli veľmi vysokí a nájst recept na 0:6 bolo veľmi ťažké, aj keď sa nám to niekedy podarilo.

PLAY OFF skupiny ,,B“:

NEDEĽA 1. 4.

HC Tatran Stupava – Sokol Kostelec nad Labem 29:2

Prvý zápas v skupine ,,B“ sme hrali PLAY OFF systémom. Z 32 družstiev v tejto skupine sme dostali Sokol Kostelec nad Labem, s ktorým sme si schuti zahrali. Bolo vidieť, že súper hádzanú na veľké ihrisko nehrá dlho, tak dostali šancu chalani z lavičky a nesklamali. Tento zápas nám padol vhod aby si všetci zahrali.

HC Tatran Stupava – TJ TŽ Třínec 16:7

Ďaľší zápas vo vyraďovacích bojoch nás čakali Ocelari z Třínca. Našou aktivitou v obrane a v útoku sme porazili oceliarskeho draka a tento zápas dopadol v náš prospech. Súper bol na našej úrovni a naši chalani boli lepšie motivovaní a zápas si na ihrisku užili.

TSV Wendelstein – HC Tatran Stupava 18:6

Zápas proti Nemcom bol už zápas z posledných síl. Tu sme doplatili na úzku lavičku a únavu z predchádzajúcich zápasov.29594565_1980299748886457_8984879770805478830_n-2.jpg

Celkový komentár trénera Rudolfa Draškoviča ml. k PHC 2018:

„Som spokojný s turnajom a ako chalani na ňom hrali. Bolo vidieť zlepšenie a načerpanie nových skúseností. Samovi Majerčíkovi sa vrátila strelecká forma spred zranenia a výkonnostne vyskočili veľmi vysoko Viliam Maroš a Samo Tomkovič, ktoým turnaj parádne vyšiel. Spokojný som aj s oboma pivotmi Lachkovičom a Stovíčkom. Taktiež v obrane s  Filipom Angerom a Matúšom Hauskrechtom. V obrane boli lídri, ale musia pridať v útoku. Ďalší chalani mali menšiu minutáž, ale na ihrisku nesklamali. Škoda zranenia Martina Prochádzku a neúčasti Šimona Vargončíka, Hakiho Yilmaza a Tadeáša Ferenčíka, ktorí sa turnaja nemohli zúčastniť. S turnajom som veľmi spokojný aj keď bol veľmi náročný. Chalani máju nové skúsenosti a zážitky, ktoré nás posunú vpred. Ďaľšia previerka bude v júni – majstrovstvá Slovenska v Stupave.“