Do HC Tatran Stupava mieria 4 hráči z Považskej Bystrice !!!

Vedeniu HC Tatran Stupava sa podarilo získať na ďalšie obdobie 4 mladých hráčov z Považskej Bystrice. S vedením Považskej Bystrice sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci a veríme, že bude prospešná obom stranám.  Do Stupavy prídu brankár Marcel Adamčik, krídlo Dominik Kostelanský, spojky Martin Hutňan a Alex Rosík.
 
O nových hráčoch informuje manažér klubu Rudolf Draškovič ml.:received_2359618594057565.jpeg
 
Marcel Adamčík (vek 20 rokov) brankár.
Do družstva mužov prichádza talentovaný brankár Marcel Adamčík, ktorý je v súčasnej dobe s juniorskou reprezentáciou Slovenska na majstrovstvách EHF hráčov do 20 rokov v Čiernej Hore. Marcel sa k nám prípoji v septembri, v klube dostane priestor na chytanie a veríme, že s Patrikom Belešom vytvoria azda najlepšiu brankársku dvojičku v prvej lige. Brankársky post sme potrebovali posilniť,  keďže Lukáš Nemčovič dostal ponuku z Piešťan chytať extraligu a tým pádom by nebol k dispozícii na všetky zápasy, a Patrik Papaj bude chytať prednostne za starší dorast. Všetkým brankárom sa bude venovať Martin Kosák. S Marcelom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci s tým, že v prípade potreby bude k dispozícii aj materskému klubu Považskej Bystrice.
 
Alexander Rosík: (vek 20 rokov) spojka.received_2359619434057481.jpeg
Alex je po ťažkej operácii kolena. Pomôžeme mu s rehabilitáciou a najskôr ho začleníme do nášho trénerského tímu k mládeži, keďže študuje trénerstvo. Po ukončení rehabilitácie, v prípade, ak mu to zdravotný stav dovolí, by sme mu radi pomohli k návratu na hádzanárske palubovky.
 
Martin Hutňan: (vek 19 rokov) spojka.
Dominik Kostelanský: (vek 19 rokov) pravé krídlo. 
Obaja hráči k nám prichádzajú predovšetkým za účelom posilnenia družstva staršieho dorastu, kde po ukončení spolupráce so Strojárom Malacky je potrebné doplniť káder, rátame s nimi však aj v kategórii mužov, aby získavali ďalšie skúsenosti. 
 
Slovo na záver:
received_2333467983339293.jpeg
 
Sme radi, že k nám prichádzajú štyria hráči z Považskej Bystrice a pevne veríme, že budú posilami nášho klubu. Chalani majú možnosť trocha zmeniť prostredie, pracovať na sebe a pokúsiť sa zvládnuť prechod do mužskej kategórie. Aj v súťaži 1. ligy mužov sa hrajú kvalitné zápasy a táto súťaž je podľa môjho názoru vhodnou na prechod dorastencov do kategórie mužov a pre najviac talentovaných na následný prechod do extraligy alebo do zahraničia. V minulosti sa to v našom drese podarilo napríklad aj odchovancovi Považskej Bystrice Alexandrovi Markovičovi, ktorý po sezónach v 1. lige, ktoré odohral v HC TATRAN STUAVA zamieril naspäť domov do Považskej Bystrice, kde potom úspešne pôsobil v Československej súťaži HIL.