Žreb osemfinále Slovenského pohára. Zľava: viceprezident SZH Ernö Kelecsényi, moderátorka žrebu Petra Ázacis Kuťková a riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský. Zdroj: SZH

Do Stupavy prídu v rámci Slovenského pohára Michalovce

Aj keď sme v tejto sezóne účastníkmi 1. slovenskej ligy, na našej palubovke sa predstaví v súťažnom stretnutí mužstvo z MOL ligy. Rozhodol o tom žreb semifinále Slovenského pohára, v ktorom nám prisúdil súpera z Michaloviec.

V kategórii žien bude v SP účinkovať len kvarteto družstiev. Viceprezident SZH Ernö Kelecsényi sa postaral o rozdelenie štvorice minulosezónnych účastníkov MOL ligy na dve semifinálové dvojice: AHT HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda. O postup do finále sa bude bojovať 9. alebo 10. decembra. Zdolaní semifinalisti už nehrajú o 3. miesto.

Všetky zápasy v Slovenskom pohári sa hrajú vyraďovacím systémom len na jedno stretnutie, a to do rozhodnutia. V prípade remízy v riadnom hracom čase nasleduje vždy hneď priamo rozstrel zo značky 7 m hodu, teda nepredlžuje sa.

Dejiskom finále Slovenského pohára bude na základe rozhodnutia výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej Mestská športová hala v Trnave, kde sa o držiteľoch trofejí rozhodne 23. a 24. marca 2024. Prvenstvá v SP zo sezóny 2022/2023 obhajujú hádzanári Tatrana Prešov a hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce.

Víťaz SP žien v sezóne 2023/2024 má právo štartovať v Európskej lige 2024/2025. V prípade, že víťaz SP je aj majstrom SR, tak toto právo prechádza na finalistu.

Nový ročník Slovenského pohára v hádzanej žien vyžrebovali v utorok predpoludním aj v rámci živého vysielania na youtubovom kanáli a sociálnych sieťach SZH na bratislavskom sekretariáte Slovenského zväzu hádzanej pod taktovkou riaditeľa súťaží Petra Brunovského.

Vyžrebované dvojice Slovenského pohára

Semifinále:

AHT HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce

HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda

 

Termíny Slovenského pohára 2023/2024:

semifinále (na 1 zápas): 9. – 10. 12. 2023

finále (na 1 zápas): 23. alebo 24. 3. 2024

 

Záznam zo žrebu slovenského pohára si môžete pozrieť tu.