Ženy HC Tatran Stupava Autor: Lucia Obžerová

Hádzanárky HC Tatran Stupava vyhrali 1. ligu!

Skvelý úspech sa podaril hádzanárkam HC Tatran Stupava. Ženy zo Záhoria ovládli suverénne 1. ligu, keď si víťazstvo v súťaži zabezpečili už dve kolá pred koncom víťazstvom nad Bánovcami nad Bebravou.

Predsezónne ciele sme splnili

Predsezónne ciele, ktoré sme si stanovili, sa nám podarilo z veľkej časti naplniť. Čo sa týka herného prejavu a prístupu hráčok, môžeme byť spokojní, aj keď sme sa nevyhli aj slabším momentom v niektorých zápasoch,“ začal v krátkosti hodnotenie sezóny tréner žien Peter Olšavský.

Tréner HC Tatran Stupava Peter Olšavský Autor: Lucia Obžerová
Tréner HC Tatran Stupava Peter Olšavský Autor: Lucia Obžerová

Zapracovali sme mladé hráčky

Jedným z hlavných cieľov v tejto sezóne bolo okrem športového úspechu zapracovať mladé hráčky do prvoligového mužstva. „Z tohto pohľadu hodnotíme sezónu pozitívne. Naším primárnym cieľom je vychovávať vlastné talenty a v tomto smere sme zaznamenali významný progres. Chceme sa naďalej sústrediť na výchovu mladých hráčok s cieľom mať nielen čo najväčšie zastúpenie vlastných odchovankýň v A mužstve, ale zároveň čo najväčšie zastúpenie našich hráčok v reprezentačných výberoch,“ zvýraznil ďalší dôležitý aspekt skúsený tréner.

Zo zápasu HC Tatran Stupava - Bánovce nad Bebravou. Autor: Lucia Obžerová
Zo zápasu HC Tatran Stupava – Bánovce nad Bebravou. Autor: Lucia Obžerová

Mrzia iba zranenia

Najvýraznejším negatívom sezóny boli zranenia. „Tie nás pripravili o niektoré kľúčové hráčky na dlhšie obdobie. Bez týchto komplikácií by sme mohli hovoriť o veľmi úspešnej sezóne. Napriek tomu je zrejmé, že stále máme priestor na zlepšenie v hernom prejave a fyzickej pripravenosti, čo bude našou prioritou v nadchádzajúcej sezóne,“ myslí už dopredu tréner Olšavský.

Nina Palušová - HC Tatran Stupava - Bánovce nad Bebravou. Autor: Lucia Obžerová
Nina Palušová – HC Tatran Stupava – Bánovce nad Bebravou. Autor: Lucia Obžerová

Fotogalériu z rozhodujúceho zápasu HC Tatran Stupava – Bánovce nad Bebravou nájdete na facebooku. Autorkou fotografií je Lucia Obžerová.