Hádzanársku rodinu navždy opustil Vojtech Profant

Dňa 14. júna 2022 vo veku 73 rokov opustil našu hádzanársku rodinu Vojtech Profant. Odchovanec TJ Tatran Stupava, neskôr hráč VSŽ Košice (majster Československa 1978 a 1981) a dlhoročný funkcionár VSŽ.

Včera sme sa dozvedeli smutnú správu, že zomrel náš kamarát a vynikajúci hádzanár Vojto Profant. Bol rodený Stupavčan, tu začal hrávať hádzanú pod vedením Stana Landla a Mira Jančára. Robil veľké pokroky, mal vynikajúcu strelu z výskoku. Keď hrala v Stupave Trnava, zapáčil sa jej a po dohode už o týždeň hral ligu za Trnavu. Ale nakoniec Trnava z ligy vypadla. Vojto v tom čase zmaturoval a musel nastúpiť na umiestnenku zo školy do Košíc. V Košiciach ho k hádzanej pritiahol majster sveta Anton Frolo, hrali druhú ligu. V roku 1970 nastúpil na základnú vojenskú službu do športovej roty ČH Bratislava. Výkonmi sa prepracoval až do reprezentácie ČSSR. Po vojne sa vrátil do Košíc, ktoré už vtedy hrali prvú ligu a neskoršie tam získal aj majstrovské tituly ČSSR. Po skončení aktívnej činnosti pracoval ako funkcionár v Košiciach.

Vojtech Profant bol náš odchovanec a v Stupave sme sa na neho vždy tešili, aj keď k nám zavítal ako tréner súpera. Vojto, budeš našej hádzanárskej rodine chýbať.

Česť tvojej pamiatke!