Mladší žiaci „A“ boli na turnaji v Hostiviciach pri Prahe

Naši mladší žiaci vzorne reprezentovali klub HC TATRAN STUPAVA na trojdňovom turnaji v Hostiviciach. Tento turnaj zhodnotil ich tréner Rudolf Draškovič ml.
 
Hodnotenie turnaja:
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Lions Hostivice BLUE 11:18 
Zápas proti Hostiviciam sme chceli vyhrať. Toto ambiciózne domáce družstvo sme porazili vysoko na turnaji v Moste. Tento zápas bol vyrovnaný iba prvý polčas. Súper nám odskočil až druhý polčas, keď na nás vysunul obranu 3:3. Paradoxne túto obranu hráme aj my a nevedeli sme na ňu reagovať. Určite sa k tomuto zápasu vrátime a pozrieme si ho s chalanmi na videu.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Lions Hostivice GREY 23:8
Jednoznačný zápas pre nás. Mali sme navrch nielen kondične, takticky ale aj fyzicky. Tento zápas sme povinne vyhrali. Chalani bojovali, tu bola spokojnosť.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – DUKLA PRAHA 10:18
Na Duklu Praha sme sa na-hecovali a na toto družstvo sme si verili, že ich konečne porazíme. Bol to vlastne posledný zápas na turnaji. Chalani sa dosť vyhecovali, čo ma ako trénera potešilo. Na to, že to bol posledný zápas, tak bol dosť bojovný a rýchly. Škoda individuálnych chýb. Bojovnosť ale netreba uprieť. Veľký problém nám robil súperov pivot, ktorý robil dobré od-bloky pre svojich spoluhráčov.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Velká Bystřice 17:6
S Veľkou Bystricou sme v Hostiviciach hrali naposledy v júni, kde sme prehrali po sporných sedemmetrových hodoch. Na tento zápas si najviac pamätá Martin Prochádzka, ktorému odpískali pri poslednej sedmičke prešľap, ktorý nebol. Tento zápas sme s prehľadom vyhrali a súperovi oplatili prehru z júna. Chalani boli nahecovaní už sami. Dobre sme pokrývali zbehy hráčov a čítali súpera v obrane.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Liberec 24:6
Súper z Liberca kúsal od začiatku a chalani sa museli prebrať. Akonáhle sme si súpera oťukali, tak prišiel náš náskok a upokojenie v hre. Zo začiatku chalani začali nekoncentrovane ale keď sa upokojili zahrali to, čo som očakával. Chalanov z Liberca rozbehali a v útoku im moc priestoru nedali. V tomto zápase sme si prešli založenie rýchleho útoku.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Talent Plzeň 10:17
Talent Plzeň patrí medzi popredné družstvá v ČR. Toto družstvo je typologicky podobné ako máme my. Náš súper bol dobre zohratý a hrali na svoj vek veľmi takticky a umne. Veľký problém nám robili zábehy krídiel a preberanie hráčov. Brankár Plzne dobre vyhadzoval do protiútoku a dobre nás preverili vo vracaní sa do obrany. Na tomto musíme popracovať.
HC TATRAN STUPAVA „A“ – Telnice 9:17
Tento súper pochádza z dediny, kde žije asi 1300 obyvateľov. Súper bol vo výškovej a fyzickej prevahe. Chalani mali zo začiatku veľký rešpekt a boli ešte hlavou na Václavskom námestí. Tento zápas bol vlastne náš prvý a dostali sme dobrú facku na začiatku.
 
Slovo na záver:
Som veľmi rád, že sme mohli ísť s deťmi na tento turnaj. Turnaj bol podľa môjho názoru kvalitný a dobre nás preveril. Zahrali sme si proti dobrým súperom. Toto je dôležité, lebo mi to otvorilo oči na čom musíme popracovať. Jednoznačne musíme zlepšiť nabiehanie do voľných priestorov. Ďalej popracovať na pohybe s loptou a bez lopty. Musíme docieliť, aby chalani zrýchlili pohyb a vytvárali si tak strelecké pozície. Pri súperovi, ktorý vie dobre brániť, nám lopta stojí a sme ľahko čitateľný. Ďalšou vecou na ktorej musíme porpacovať je streľba, lebo máme veľký odpad. Často sa nám stáva, že v lige premieňame, keďže kvalita brankárov nie je tak vysoká. Prídeme na medzinárodnú úroveň a stretneme brankára, ktorý vie chytať a máme problém. Čo sa týka obrany, tak musíme popracovať na preberaní a lepšej organizácii. Posledná vec je, že budeme musieť nájst troch sedmičkárov a trénovať sedemetrové hody. Na turnaji sme boli družstvo, ktoré najviac sedmičiek zahodilo.
 
Slovo k pobytu:
S ubytovaním som veľmi spokojný, lebo sme mali všetko na jednom mieste (ubytovanie, strava, hala). Doprava do Prahy bola bezproblémová. Naplánoval som to tak, aby chalani mohli ísť so spolužiačkami, ktoré išli do Mostu. Takže mali to aj ako výlet so spolužiačkami. Čo sa týka autobusu, tak sme znova cestovali ako Real Madrid. Ďakujem pánovi Procházkovi, ktorý nahrával všetky naše zápasy. Takto si postriháme videá ako v Nemeckej bundeslige a s chalanmi si ich pred zápasom rozoberieme. Toto bude veľmi dobré na analýzu. Jednak si veľa vecí uvedomia a samých seba uvidia. Okrem hádzanej sme mali výlet vianočnou Prahou, takže majú aj mimohádzanárský zážitok. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne.