St. žiačky: Tatranky v Ostrave…

…alebo VIII. ročník turnaja starších žiačok OSTRAVA CUP 2014.

V sobotu 8.3. cestovali naše dievčatá na turnaj do českého Paskova, ležiaceho asi 10km od Ostravy. Príjemná slnkom zaliata dedinka nás prívitala a hneď na prvý dojem sme cítili, že sa nám tu bude páčiť . Ochotní organizátori poslali pre naše kufre dve autá a tak sme asi 15 minútovú cestu zo stanice prešli naľahko. Po ubytovaní v školskej telocvični nasledoval presun do nafukovačky vzdialenej pár metrov, kde sme až do 21. hodiny zápolili s našimi súpermi. Vylosovanie v skupine A pozostávajúcej zo 4.družstiev nám na úvod postavilo do cesty poľský tím MoSir Laziska Górne I. Urastené Poľky nastúpili do zápasu zostra, ale naše sa nezľakli a odolávali výbornou obranou a skvelým výkonom brankárok. Na moment poľky odskočili,ale dotiahli sme ich, napriek tomu sme prehrali o gól. V tomto stretnutí bola z nášho tímu ocenená čokoládou hráčka č. 66 Sabina B. Milý zvyk a darček v podobe srdiečok z čokolády chutil všetkým. V druhom zápase sa dievčatá postavili proti chlapcom z českého Krmelína, títo boli na dievčenskom turnaji výnimkou, ktorá nikomu neprekážala. Ani nám, aj keď sme mali obavy, dievčatá ich porazili jednoznačne 10:6. Srdiečková Milka skončila zase u nás. Domáci tím TJ Sokol Hrabuvka má veľmi šikovné dievčatá, dobre kondične, pohybovo a technicky pripravené, jednoznačne mali úlohu favorita.V predchádzajúcom zápase si pádom na tvár otrasená Lucia Tóthová potrebovala oddýchnuť a aj keď neskôr hrala, jej výkon bol poznačený otrasom a my sme dokázali skórovať len 4krát na rozdiel od súperiek, tie nám dali 11 gólov. Terezka Fabiánová sa tešila sladkej odmene za výkon proti Hrabuvke a týmto zápasom sme obsadili 3. miesto v základnej tabuľke.

Vo štvrťfinále nás čakal zápas s 2.tímom B-skupiny a tým bol Močenok. Hodnú chvíľu sa zdalo, že dokážeme súpera poraziť, nedarilo sa nám však premienať a inkasovali sme. Veľa gólov sme dostávali po zábehu hráčky do pivota. Prehra 7:13 nás presunula do bojov o B-finále. Tým sa prvý hrací den skončil, spokojne môžem povedať, že bez zranení na rozdiel od iných tímov.

Druhý hrací deň sme otvorili my o 8mej ráno so zápasom proti Interu, na ktorý sa netešil ani jeden tím, nakoľko sa dievčatá navzájom priatelia a výsledok sa dal predpokladať. Zápas sme nakoniec vyhrali 15:6 a sladkú odmenu dostala Nikola Kmeťová. Čakalo nás B-finále a v ňom poľský Mosir II. Nemali sme však súdené Poľky poraziť napriek veľkej snahe. Poľky hrali vysunutú obranu a pár technických chýb nám spôsobilo prehru 7:12. Za zmienku stojí, že z našich siedmich gólov dala Lucia Tóthová šesť a celkovým súčtom gólov 19 skončila v tabuľke strelcov na 5.mieste v celom turnaji. Celkovým víťazom sa stalo družstvo TJ Sokol Hrabuvka. Okrem pekného umiestnenia máme aj ocenenie najlepšia hráčka turnaja, ktorou sa stala Sabinka Baštiová.

Názov podujatia uvádza, že bol určený pre staršie žiacky, chorobnosť v našom tíme starších žiačok však spôsobila, že sme museli namixovať tím zložený 70% z mladších žiačok. Napriek tejto skutočnosti si dievčatá viedli znamenito, bojovali so srdcom a s chuťou. Nemali čas na slzy, pomáhali si v obrane a navzájom sa povzbudzovali. Všetky jednohlasne skonštatovali, že im turnaj veľ dal a radi sa ho opäť niekedy zúčastnia. Ďakujeme organizátorom za pozvanie, pohostinnosť a príjemné zázemie. Tak o rok dovidenia Ostraváci.

Góly a zostava: Halusková 1, Nemčeková 2, Šimková 1, Kmeťová 4, Baštiová 12, Tóthová 19, Balejová 1, Blažíčková 2, Fabiánová 8, v bráne Geisseová a Pinkavová, Tréner Bašti