Hádzanárky HC Tatran Stupava Autor: Lucia Obžerová

Ženy si priviezli víťazstvo z Košíc

Napriek oklieštenej zostave si naše ženy priviezli z Košíc dva body, keď im vyšiel proti ŠŠK Bernoláková 16 Košice najmä úvod stretnutia.

ŠŠK Bernoláková 16 Košice – HC Tatran Stupava 25:29 (14:16)

Zostava a góly HC Tatran Stupava: Porubská – Bahorecová 10, Tornócziová 5, H. Karkušová 4/1, Kovácsová a Galková po 3, Becirhodzić 2, Griffits 2/2, Jurigová, Sobotová, N. Palušová.

Naše hráčky vstúpili do stretnutia koncentrovane, keď plnili dohodnutú taktiku. Vďaka tomu sme už v 13. minúte viedli o 7 gólov 11:4. Na priebeh reagoval domáci tréner Maguška oddychový časom, po ktorom predsa len Košičanky zastavili hrozivo narastajúce skóre. Domácim vyšla najmä posledná šesťminútovka, v ktorej dokázali znížiť náš náskok zo 6 gólov na dva a do šatní sa išlo za stavu 16:14 v náš prospech.

V druhej časti vycítil súper šancu a nepríjemne hrýzol. Až do 51. minúty sme síce stále viedli, ale nikdy to nebolo o viac ako dva góly. Až v poslednej desaťminútovke Paul Bahorecová dostala náš tím do vedenia 24:21. A aj keď domáce v 57. minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu 25:26, bola to opäť najlepšia strelkyňa zápasu bahorecová, ktorá nás dostala do vedenia o dva góly. V závere ešte skórovala Griffits a Tornócziová. Súper už nedal ani gól a mohli sme sa tešiť z víťazstva 29:25.

Najbližší víkend majú naše ženy voľno a v 4. kole sa predstavia na palubovke DHK-71 Nesvady. Doma nastúpia najbližšie až 5. októbra proti HK Junior Močenok.

Hlas po zápase

Peter Olšavský, tréner HC Tatran Stupava: „Do stretnutia sme išli v oklieštenej zostave, takže sme tomu prispôsobili taktiku a nesnažili sa naháňať sa so súperom. Chceli sme na úvod hrať svoju hru, ale podarilo sa nám to iba úvodnú štvrťhodinu a následne sme sa prispôsobili hre súpera. Zahodili sme počas zápasu niekoľko príležitostí a súper vycítil príležitosť a až do konca stretnutia sa snažil držať krok. Stále sa zohrávame, ale víťazstvo, po ktoré sme išli, sa nám podarilo dosiahnuť.

Ďalšie výsledky 2. kola

ŠŠK Prešov – HKM Šurany 47:25, ŠKP Bratislava – HK Sokol Bánovce n/B 23:32, Handball Zlatná na Ostrove – HK AS Trenčín 19:29, TJ Družstevník Topoľníky – ŠA Trenčín 22:27, DHK-71 Nesvady – HK Junior Močenok, HC DAC Dunajská Streda B mal voľno.