HC Tatran Stupava, madší žiaci A na turnaji Dobiaš cup 2023 Foto: hcroznov.cz

Mladší žiaci úspešní na medzinárodnom turnaji Dobiáš cup

Mladší žiaci A HC Tatran Stupava si v dňoch 8. až 10. decembra 2023 vybojovali cenné 5. miesto na prestížnom medzinárodnom turnaji Dobiáš cup v Rožňove pod Radhoštem. Súťažilo tu dvanásť družstiev a naši chlapci sa medzi nimi viac než statočne držali.

Dvadsiaty ročník lákal

Dobiáš cup oslavoval svoje jubilejné 20. vydanie, čo ešte zvyšovalo jeho atraktivitu. Zúčastniť sa mohlo maximálne dvanásť tímov, rozdelených do štyroch skupín. Naši mladí hádzanári reprezentovali Slovensko spolu s družstvom Modry.

Postup zo skupiny

Po jednom víťazstve a prehre v základnej skupine sme obsadili druhú priečku a postúpili sme ďalej. V semifinálovej skupine sme si pripísali ďalšie víťazstvo a prehru, čo nás zaradilo na tretie miesto a otvorilo cestu k bojom o konečné 5. miesto.

Zápas o 5. miesto

Naši chlapci sa v zápase o 5. miesto postavili proti súperovi z druhej semifinálovej skupiny Hosterádky Rešov a po náročnom súboji sme mohli oslavovať víťazstvo a konečnú piatu priečku na turnaji.

Výkonnostné výkyvy ako ponaučenie

V priebehu troch dní turnaja sme boli svedkami rôznych výkonov našich mladých hráčov. V niektorých momentoch hrali s plnou bojovnosťou a zápalom, no občas prišli chvíle, kedy nám chýbala koncentrácia. Nedisciplinované chyby v útoku a obrane nám prinášali stratu lôpt a súperi to využívali na rýchle protiútoky. Tieto momenty nám ukázali, že každý zápas si vyžaduje maximálne odhodlanie.

Rotačný systém ako kľúč k úspechu

Pozitívom turnaja bolo, že sme dokázali vytvoriť dve plnohodnotné šestky, ktoré sme striedali v pravidelných intervaloch. Vďaka tomu dostal každý hráč šancu ukázať svoje schopnosti a prispieť k tímovému úspechu.

Turnaja Dobiáš Cup 2023 sa zúčastnili

Brankár : V. Kopernický

Hráči : F. Sirota, D. Slezák, T. Conway, S. Kment, B. Lorenc, P. Káčer, T. Suško, A. Praženka, M. Tomek, T. Prepira, M. Mader, S. Hauskrecht

Tréner: V. Valachovič

Výsledky na turnaji Dobiáš Cup 2023

Základná skupina:

HC Tatran Stupava – Rožnov pod Radhoštem 35:4

HC Tatran Stupava – Sokol Telnice 15:22

Semifinálová skupina:

HC Tatran Stupava – Sokol Sokolnice 18:29

HC Tatran Stupava – Újezd u Brna 26:19

Zápas o 5. miesto:

HC Tatran Stupava – Hosterádky Rešov 23:13

HC Tatran Stupava, madší žiaci A na turnaji Dobiaš cup 2023 Foto: hcroznov.cz
HC Tatran Stupava, madší žiaci A na turnaji Dobiaš cup 2023 Foto: hcroznov.cz