HC Tatran Stupava - mladšie žiačky

Mladšie žiačky na 6. priečke na Majstrovstvách Slovenska

V prvej polovici júna sa odohrali v halách v Bratislave a v jej okolí tuhé hádzanárske zápolenia o majstrov Slovenska v kategórii mladších žiačok. V nich sa nestratil ani výber HC Tatran Stupava, ktorý skončil v konkurencii najlepších tímov Slovenska medzi najlepšou šesticou.

Dievčatá uspeli v konkurencii 24 družstiev na kvalitne obsadenom turnaji SOHU 2024 a dosiahli pekný výsledok- 6. miesto. „V herne vyrovnanej skupine sme si postupne poradili so Sencom, Topoľníkmi a v dramatickom zápase sme získali bod s Prešovom. V sobotu sme nastúpili proti Martinu, kde sme jednoznačne vyhrali a nad naše sily v skupine boli len dievčatá z Partizánskeho,“ priblížila priebeh bojov v skupine trénerka Zuzana Kalmárová.

Z postupu medzi najlepších osem družstiev turnaja mali dievčatá nesmiernu radosť. Do „vyraďovačiek“ išli s odhodlaním uhrať, čo najlepší výsledok, ale hlavne užiť si každý jeden zápas a ukázať v čom je ich sila- a to nezlomnosť a tímový duch.

Vo štvrťfinále konfrontácia s víťazom turnaja

Vo štvrťfinálovom zápase ich však čakala nadmieru ťažká prekážka. Ako sa ukázalo, podľahli neskoršiemu víťazovi z Dunajskej Stredy. „Musíme športovo uznať, súper bol výrazne lepším družstvom. V posledný hrací deň nás tak čakali zápasy o umiestnenie. Ráno sme nastúpili proti Trenčínu a po výhre sme sa opäť stretli s Partizánskym v boji o konečné 5. miesto. Prvý polčas sme odohrali vyrovnanú partiu, ale bohužiaľ v druhom sme doplatili na množstvo nepremenených šancí a po prehre sme obsadili 6. miesto. To považujeme pre náš tím za veľký úspech,“ zhodnotila posledný deň turnaja trénerka.

Jedným dychom ale dodala, že umiestnenie nie je to najdôležitejšie v tejto kategórii. „Dôležité je, že dievčatá trénovali celý rok zodpovedne a s veľkým nasadením. Postupne sa všetky zlepšovali a na záverečnom turnaji sezóny dokázali preniesť na ihrisko to, čo sa naučili. Veľmi ma teší hádzanársky progres, ktorý tento rok družstvo urobilo,“ zhodnotila nielen turnaj trénerka mladších žiačok.

HC Tatran Stupava - staršie žiačky
HC Tatran Stupava – mladšie žiačky

Hráčky zdobila neuveriteľná bojovnosť

Počas celého turnaja nás zdobila neuveriteľná bojovnosť. Dievčatá každý jeden zápas išli na doraz. Aj proti fyzicky zdatnejším súperkám predviedli výkony, ktoré si zaslúžia obdiv. Oceňujem ich veľké odhodlanie a zanietenie a tiež fakt, že bojovný duch ich neopustil ani v ťažkých chvíľach a každá vydarená akcia im prinášala radosť. Tento turnaj bol pre dievčatá cennou skúsenosťou. Veľké nasadenie a dodržiavanie taktických pokynov bolo kľúčové pre náš úspech,“ pochválila svoje zverenkyne trénerka Kalmárová.

Zároveň vyjadrila presvedčenie, že dievčatá nepoľavia a v nastavenom trende budú pokračovať aj v ďalšej sezóne. Na záver ešte pripomenula, že veľký podiel na úspechu mal aj fanklub. Ten sa skladal najmä z rodičov dievčat a neúnavne ich hnal svojim povzbudzovaním vpred.

Zostava:

Hráčky: Linda Jánošová, Alžbeta Ťapajnová, Lujza Lakoštíková, Eva Tomečková, Sofia Kozová, Šarlota Vargončíková, Miriam Strakušová, Gréta Blázyová, Nina Pavlačičová, Ria Vilemová, Simona Bruderová, Júlia Doktorová, Nikola Belošičová, Dorota Sabová, Sára Neradovičová, trénerka: Zuzana Kalmárová, zodpovedná vedúca: Natália Szökeová.

Výsledky:

Zápasy v skupine: Stupava – Senec 18:13, Stupava – Topoľníky 15:9, Stupava – Prešov 13:13, Stupava – Martin 14:10, Stupava – Partizánske 6:18, štvrťfinále: Stupava – Dunajská Streda 8:19, play-off o 5. až 8. miesto: Stupava – HK AS Trenčín 14:9, zápas o 5. miesto: Stupava – Partizánske 7:14.