HC Tatran Stupava - mladší žiaci

Mladší žiaci na Majstrovstvách Slovenska v najlepšej šestici

Podobne ako ich rovesníčky, aj mladší žiaci HC Tatran Stupava sa zúčastnili v prvej polovici júna otvorených majstrovstiev Slovenska (SOHU).

Náročný úvod s neskorším finalistom

V kategórii bolo prihlásených 15 družstiev, ktoré boli rozdelené do troch skupín. V skupine Stupavčania odohrali štyri zápasy. „Nevyšiel nám úvodný deň v Bratislave, keď sme podľahli družstvu Piešťan a Tatranu Prešov A. S neskorším finalistom z Prešova sme odohrali skvelých 20 minút do stavu 9:9. Potom sme začali robiť hlavne v útoku technické chyby, čo súper využil na góly z rýchlych protiútokov a nedokázali sme sa už vrátiť späť do zápasu,“ začal hodnotenie tréner mužstva Vladimír Valachovič.

Druhý deň absolvovali Stupavčania celý v Pezinku. „Chlapcom som pred každým zápasom zdôrazňoval, že každý strelený a obdržaný gól môže rozhodovať o ďalšom pôsobení na turnaji. V úvodnom zápase druhého dňa sme deklasovali družstvo Sporty Hlohovec. Víťazstvom o 17 gólov sme si aj polepšili skóre z predchádzajúceho dňa. V poslednom zápase skupiny na nás čakal nepríjemný súper –Slovan Modra. Len víťazstvo nám dávalo šancu na postup medzi najlepšiu osmičku. Zápas sme nakoniec po vyrovnanom priebehu dokázali v závere otočiť na našu stranu a vyhrať o dva góly,“ doplnil priebeh dramatického druhého dňa skúsený kouč.

Náročné štvrťfinále

V konečnom poradí Stupava obsadila v skupine 3. miesto a zásluhou lepšieho skóre postúpila medzi osem najlepších tímov. Vo štvrťfinále narazila na družstvo SFM Žilina. V prvom polčase hráči Tatrana držali so súperom krok. Ale v druhej časti sa plne prejavil fyzický rozdiel medzi hráčmi a vyspelejší Žilinčania dokázali zápas strhnúť na svoju stranu.

V posledný hrací deň sa v novej športovej hale Domu  športu v Bratislave bojovalo o konečné umiestnenie. V prvom zápase nedali Stupavčania šancu Tatranu Prešov B a od začiatku hlavne skvelou obranou dominovali a víťazstvo 16:5 ich posunulo do boja o konečnú piatu priečku.

Keď vyhráš a aj tak skočíš za súperom

Zápas s Cíferom bol vyrovnaný a až ku koncu zápasu sa súper vzdialil na rozdiel troch gólov. Najmä zásluhou skvelej obrany sa podarilo Stupavčanom v záverečných sekundách vyrovnať a prišli na rad 7-metrové hody. Tu predviedol svoje brankárske schopnosti Viktor Kopernický a súperovi chytil dve sedmičky.

Rozhodcovia ukončili zápas našim víťazstvom, z čoho chlapci prejavili obrovskú radosť a taktiež sa radovali fanúšikovia. Družstvo Cíferu podalo po zápase protest proti výsledku. Predložili riadiacej komisii video, ktoré vraj dokazovalo, že rozhodcovia a stolík zapisovateľov sa dopustil chyby pri evidencii gólov. Riadiaca komisia turnaja, bez našej účasti, na základe protestu družstva Cíferu rozhodla, že 5. miesto patrí súperovi. K tomuto škandalóznemu rozhodnutiu sa nevyjadrím,“ uviedol k zvláštnej dohre zápasu tréner Valachovič.

Záverom chcem poďakovať všetkým chlapcom za odvedenú prácu počas celého ročníka. Dokázali sme vyhrať majstrovstvá Bratislavského kraja. Na otvorených majstrovstvách Slovenska sme sa zaradili medzi šesticu najlepších družstiev na Slovensku. Aj keď pre mňa ako trénera nie sú výsledky v tejto kategórii najdôležitejším ukazovateľom práce s hráčmi, dosiahnuté úspechy potvrdzujú že sme si svoju ročnú spoločnú prácu s chlapcami odviedli na vysokej úrovni. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí svojou podporou boli po celé obdobie neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu,“ zhodnotil nielen turnaj ale aj celú sezónu skúsený kormidelník.

Zostava:

Hráči: Viktor Kopernický, Samo Hauskrecht, Marián Petráš, Filip Kraic, Tobiaš Butts, Patrik Káčer, Sebastián Kment, Matúš Tomek, Bruno Lorenc, Tomáš Prepira, Filip Sirota, Tyler Conway, Daniel Slezák, Tomáš Suško, Alexander Praženka, tréner: Vladimír Valachovič, vedúca mužstva: Andrea Hauskrechtová.

Výsledky:

Zápasy v skupine: Stupava –Piešťany 17:24, Stupava –Prešov A 9:19, Stupava –  Hlohovec 24:7, Stupava –Modra 12:10, štvrťfinále: Stupava – SMF Žilina 10:16, , play-off o 5. až 8. miesto: Stupava – Prešov B 16:5, zápas o 5. miesto: Stupava – Cífer 15:14 po pokutových hodoch.