Spojené družstvo Záhoráci Stupava/Malacky

Vážení športoví priatelia,

Chceli by sme Vás oboznámiť s našim projektom Záhoráci Stupava/Malacky.

Spoločné družstvo vzniklo potrebou oboch družstiev zvýšiť úroveň hádzanej v našom regióne. Každý klub sme doteraz hrali súťaž 1. ligy mužov samostatne, s tým, že polovicu družstva tvorili mladí muži, niektorí s perspektívou a druhú polovicu tvorili starší páni, ktorý už majú svoje rodiny a nemajú motiváciu posunúť družstvo na vyššiu úroveň. Preto vznikol projekt Záhoráci Stupava/Malacky, ktorý by pozdvihol úroveň hádzanej v oboch mestách. Najvyššiu súťaž mužov by hrali muži, ktorí chcú trénovať a pracovať na sebe a 1. ligu mužov by hrali muži, ktorí už nemajú na profesionálnu hádzanú čas. Stávalo sa nám, že muži, ktorí mali ambície hrať vyššiu ligu nám odchádzali do iných klubov, či už je to klub HKM Šaľa, HC Sporta Hlohovec alebo MHC Štart Nové Zámky. Vytvorením tohto projektu by sme chceli dosiahnuť aj to, aby sme zabezpečili našim odchovancom profesionálne podmienky a kvalitnú súťaž, kde budú mať možnosť na sebe viac pracovať a nemuseli by za takýmito podmienkami cestovať do iných klubov.

V nedohratom súťažnom ročníku 2020/2021 v 1. lige mužov naše družstvá boli priebežne na 2. (HC Tatran Stupava) a 3. (TJ Strojár Malacky) mieste.

Pár rokov dozadu sme mali obdobný projekt s našimi dorasteneckými družstvami, kde sme dosiahli pekné výsledky, či už to bolo 2. miesto v mladších dorastencoch alebo 3. miesto v starších dorastenkách.

Radi by sme upozornili aj na to, že naše kluby majú bohatú členskú základňuv Stupave je to 330 hráčov do 23 rokov a v Malackách 173 hráčov do 23 rokov. Oba kluby už majú v mestách dlhoročnú tradíciu a patria medzi TOP športy v mestách.

V časovom horizonte 3 roky by sme chceli docieliť aj to, aby sme na strednej škole v Malackáchvytvorili športovú triedu, kde by chodili hráči z Malaciek aj zo Stupavy a tak by sme zabezpečili kvalitné podmienky aj pre dorastenecké družstvá.

S pozdravom

Záhoráci Stupava/Malacky