Turnaje HC Tatran Stupava na konci leta 2023

Na Záhorí pripravujeme medzinárodnú hádzanársku konfrontáciu pre mládežnícke družstvá.

V halách v Stupave, Malackách ale aj v Záhorskej Bystrici sa chystajú medzinárodné hádzanárske mládežnícke turnaje. Chlapci sa popasujú o úspech na MIZUNO CUPe a dievčatá budú konfrontovať svoje schopnosti na STUPAVA CUPe.

Počas dvoch predĺžených víkendov si na nich zmerajú sily mládežníci od najmladších kategórií až po starší dorast. Oba turnaje sú naplánované na druhú polovicu augusta a už teraz je prihlásená viac ako polstovka mužstiev zo štyroch krajín. Kluby, ktoré majú záujem, sa ešte môžu prihlásiť, keďže uzávierka prihlášok je do konca júna.

Turnaj organizujeme po nútenej prestávke, ktorú si vyžiadali protipandemické opatrenia. Ale už teraz sa tešíme, keď naše haly opäť ožijú hádzanou. Aktuálne prihlášky naznačujú, že príde k pestrej konfrontácii hádzanárskych škôl z viacerých krajín. Už teraz nás potešil počet prihlásených tímov, ale radi privítame aj ďalšie kluby. Veríme, že do uzávierky prihlášok pribudne ešte niekoľko zaujímavých tímov,“ informoval za organizátorov Rudolf Draškovič.

Mizuno cup 2023
Mizuno cup 2023

Chlapčenský turnaj Mizuno cup nadväzuje na predchádzajúcich osem ročníkov Zorno cupu. Súťažiť sa bude v termíne od 18. do 20. augusta v piatich kategóriách – B10, B12, B14, B16 a B18. Už teraz majú usporiadatelia prihlásených viac ako 20 mužstiev. Okrem slovenských klubov už svoje tímy prihlásili aj české a moravské hádzanárske kluby z Karvinej, Frýdku-Místku, Kopřivnice, Holešova, Velkého Medziříčí či Kuřimu ako aj maďarský zástupca Fót SE Jakab Kézisuli.

Stupava cup 2023
Stupava cup 2023

Dievčenský Stupava cup, ktorý má na programe 6. ročník, je plánovaný na posledný augustový víkend, keď sa súboje na palubovkách odohrajú v termíne od 25. do 27. augusta. Súťažiť sa bude v kategóriách G10, G12, G14, G16 a G19. Aktuálne je prihlásených viac ako 30 tímov, z ktorých je viac ako polovica zo zahraničia. Najvýraznejšie je zastúpená Česká republika, ktorú budú reprezentovať kluby z Olomouca, Příbrami, Plzne a Havlíčkovho Brodu a turnaja sa zúčastní aj rakúsky Wiener Neustadt.

Rozhodcov deleguje Slovenský zväz hádzanej, ale organizátorom sa môžu prihlásiť aj zahraniční arbitri. Kluby, ktoré majú záujem o účasť získajú podrobnejšie informácie na odkazoch nižšie prípadne môžu kontaktovať organizátorov turnaja, ktorí im poskytnú bližšie informácie.

Odkazy na pozvánky a prihlášky:

Pozvánka a prihláška na turnaj MIZUNO CUP v slovenčine

Pozvánka a prihláška na turnaj MIZUNO CUP v angličtine

Pozvánka a prihláška na turnaj STUPAVA CUP v slovenčine

Pozvánka a prihláška na turnaj STUPAVA CUP v angličtine

 

Kontakt na organizátora

Rudolf Draškovič, +421 907 827 047, email: playminihandball@hctatranstupava.sk