V hale bude od novej sezóny nový povrch.

V stupavskej hale je nová špičková palubovka!

Výborná správa pre náš klub sa premieňa na realitu. Vďaka spolupráci viacerých zainteresovaných sa podarilo zabezpečiť pre školskú športovú halu na Základnej škole kpt. J. Nálepku novú palubovku značky Gerflor.

Po roku snáh a úsilia sa nám podarila skvelá vec. Spoločne sa dali dokopy viaceré subjekty a výsledok je na svete. Školská športová hala bude mať novú palubovku značky Gerflor. Môžeme tak povedať, že hala spĺňa moderné parametre a naši hráči, budú mať skvelé podmienky na tréningy či zápasy. Vďaka patrí aj naším priaznivcom, ktorí venovali 2 % nášmu klubu práve na tento účel,“ predstavil významnú novinku podpredseda stupavského klubu Roman Vigh.

IMG 7377

Nová palubovka so sebou priniesla aj výzvu na dispozičné riešenie v hale. „Výraznou novinkou bude, že diváci nájdu tribúnu na opačnej strane, na akú boli zvyknutí. Okrem tribúny sme museli prehodiť na druhú stranu aj náraďovňu s pomôckami. Rovnako bude nový vstup pre fanúšikov z druhej strany. Vstupy pre aktérov stretnutia tak bude oddelený,“ doplnil novinky z klubu Rudolf Draškovič.

Dobrou správou je, že zmeny nezmenšia divácku kapacitu. Tá zostáva nezmenená, čo znamená 250 divákov. Pripravených bude tradične 200 miest na sedenie a 50 na státie. Klub však do budúcnosti plánuje postaviť novú tribúnu, vďaka ktorej by sa kapacita vyšplhala až na 500 miest na sedenie.

Náš klub odohrá v tejto hale všetky stretnutie, keďže stará hala v parku slúži už iba na tréningy. „Muži HC Záhoráci Stupava/Malacky sa v nej predstavia štyrikrát v rámci Niké Handball extraligy, podobne ako tomu bolo v uplynulých sezónach. Čo sa týka dorastu, tak polovica stretnutí sa odohrá v Stupave,“ prezradil o využití haly Vigh.

IMG 7418

Stupavská školská hala je pre nás veľmi dôležitá. Cez rok sa v nej odohrá obrovské množstvo zápasov a máme v nej aj všetky tréningy. Pre klub je veľmi dôležite investovať do toho stánku, lebo chceme aby naši hráči a diváci mali radosť zo zápasov. Určite budeme sledovať ďalšie výzvy a náš stánok budeme zveľaďovať,“ prezentoval snahu neustále napredovať Draškovič.

Palubovka takejto kvality nie je lacná záležitosť. „Pre mesto Stupava sa nám tak podarilo získať moderný povrch. Náklady na palubovku aj s jej položením a podložkou si vyžiadali sumu približne 70.000 eur. Veľké poďakovanie patrí základnej škole, že vyčlenila financie na položenie novej podlahy s podložkou,“ neskrýval spokojnosť so spoluprácou na linke škola-klub Draškovič.

Palubovka Gerflor je iba vo väčších športových halách alebo na zápasoch reprezentácie, čiže na najvyššej úrovni. „Teraz chceme, aby naši hráči od prípraviek až po dospelé kategórie mali lepší zážitok z hry alebo tréningu. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým vrátane dobrovoľníkov, sponzorov či základnej škole, že spoločne dotiahneme túto vec dokonca a HC Tatran Stupava, hráči klubu či žiaci základnej školy budú mať moderný stánok. Náš klub aj v týchto ťažkých časoch prispel k tomu, aby naši hráči a žiaci základnej školy mali lepšie podmienky na trénovanie. Budúci rok by sme sa chceli pustiť do zväčšenia kapacity tribún aby sme vybudovali v Stupave moderný stánok, ktorý bude reprezentovať toto mesto,“ odkazuje vedenie klubu nielen svojim členom a fanúšikom, ale aj celej širokej hádzanárskej rodine.

Stupava hala novy povrch