Veteráni na turnaji Opušteno 2018

Naši veteráni sa zúčastnili v dňoch 15.3.2018 až 18.3.2018 na výborne obsadenom turnaji „Opušteno 2018 Novi Sad“.

Turnaj sme začali vo štvrtok ihneď po náročnej ceste remízou 8:8 s Kumanovo (Macedónsko) v riadnom hracom čase a následnou výhrou 11:9 po 7-metrových hodoch.

V piatok sme doobeda absolvovali prehliadku blízkeho okolia hotela s prehliadkou miestnej čitárne. O 19:30 nás čakalo družstvo Sloboda Tuzla (Bosna a Hercegovina). Zápas sme vyhrali 11:10.

V sobotu o 12:00 nás čakal dôležitý zápas o výhru v skupine a postup do finálovej skupiny s KIH Obala Koper (Slovinsko). Do zápasu sme nastúpili nešťastne a polčas sme prehrali 1:6.

Do druhého polčasu však nastúpilo iné družstvo a 15 sekúnd pred koncom sme viedli 9:8, ale nakoniec skončil zápas 9:9 a opäť prišiel čas na 7-metrové hody.

Obe družstvá predviedli výbornú drámu s rozuzlením až v deviatej sérii premenenou sedmičkou „Gejzu (Robo Geisse)“ a súperovým trafením tyče.

Stupava postúpila do finálovej skupiny s víťazmi ostatných skupín Nova Gradiška (Chorvátsko) a Velika Nedelja (Slovinsko). Oba zápasy sme prehrali, ale kožu sme nepustili vôbec ľahko.

Pri slávnostnom vyhlásení výsledkov sme získali v kategórii muži 35+ druhé miesto. Okolo 22:00 však zasadla turnajová komisia a spustila proces rozhodnutia o správnosti výsledkov.

Tvrdo sme bojovali za druhé miesto, ale nakoniec opravili výsledky turnaja a doniesli sme domov nakoniec 3. miesto, ktoré sme získali aj minulý rok.

Účastníci: Roman Jánoš (Talian), René Badin (Kely), Ľuboš Bašti (Pupe), Rasťo Kovács (Vičko), Adam Husák (Adam), Martin Prokop (Kešo), Eduard Polák (Edo), Andrej Lachkovič (Čivo), Braňo Revay (Brendy), Milan Jánoš, (Jumbo), Robo Geisse (Gejza), Patrik Pír (Remek), Milan Horváth (Miňo)