27. ročník turnaja starších gárd v Hádzanej o Pohár Slovnaftu, 19.10.2013 v SOUCH SLOVNAFT

Na ďalší turnaj tejto veteránskej sezóny cestovali naši veteráni do Bratislavy. Žreb turnaja nám do cesty v prvom zápase postavil Vajnory. Na našej hre bolo vidieť, že sme spolu veľa tréningov neabsolvovali, avšak súper naše chyby a nepresnosti nedokázal využiť a s prehľadom sme doviedli zápas do víťazného konca.

Po takmer štyroch hodinách sme nastúpili na ďalší zápas proti moravskému Zubří.  S kvalitným súperom sme odohrali pekný zápas na úrovni  a po dobrom výkone sme zvíťazili 11:9.

V treťom a poslednom zápase v skupine sme nastúpili proti Dubnici a ako už býva zvykom, súpera sme podcenili, prispôsobili sme sa jeho hre a v zápase, ktorý sme mali za 5-7 minút rozhodnúť, sme sa do konca strachovali, aby sme získali aspoň bod zaručujúci víťazstvo v skupine a postup do finále. Nakoniec sa nám to podarilo a vydreli sme remízu 8:8.

V poslednom finálovom zápase sme nastúpili proti víťazovi skupiny B, Malackám. Malacky správne investovali do mladých „veteránov“ a rozhodcov a tak bez zaváhania nad nami zvíťazili 6:14, aj keď musíme uznať, že boli na tomto turnaji najlepší.

Stupava – Vajnory 10:8 (Jánoš M. 1, Anonym 2, Bašti 2, Lachkovič 4, Prokop 1)
Stupava – Zubří 10:8 (Bašti 2, Lachkovič 4, Prokop 2, Kanda 2, Gábriš 1)
Stupava –  Dubnica 8:8 (Anonym 1, Bašti 1, Lachkovič 2, Prokop 2, Geisse 1, Jánoš M. 1)
Stupava – Malacky 6:14 (Geisse 1, Jánoš M. 1, Bašti 3, Prokop 1)