Dorastenky bronzové na Slovensku!

bronz2Mladšie dorastenky získali bronzové medaily za tretie miesto v celoslovenskej súťaži 1. ligy mladších dorasteniek. Ich úspešné pôsobenie v sezóne 2014/2015 bolo potvrdené ešte pred ukončením ligy domácim víťazstvom 30:24 nad Duslom Šaľa v nedeľňajšom duely. Šestnásťčlenný kader dievčat pod vedením Romana Vigha a Petra Kuklovského sa dokázal prebojovať medzi špičku tímov na Slovensku.

„Je to pre nás veľký úspech, ktorý si nesmierne ceníme. Pred vstupom do sezóny sme si dali ambiciózny cieľ – získať medailu v tomto ročníku súťaže, čo sa nám podarilo. Úspech sa nerodil len v poslednom zápase, ale v priebehu celej sezóny. Dievčatá tvrdo „makali“ celý rok a vďaka ich odhodlanosti a ambíciám sme sa dostali medzi troch najlepších na Slovensku. Náš úspech je výsledkom kolektívnej práce nielen dievčat, mňa a Peťa, ale aj ostatných trénerov klubu, ktorí ochotne pomáhali pri tréningoch a zápasoch. Jeden z takých hnacích motorov pre nás bol a „je“ p. Jančár, ktorý bohužiaľ presne pred rokom zomrel, preto by som chcel venovať jednu z medailí práve jemu. Je krásne zažiť úspech a ešte krajšie môcť sa oň podeliť s množstvom ľudí, ktorí Vám fandia, preto veľké poďakovanie patrí fanúšikom, ktorí nás chodia pravidelne povzbudzovať a hlavne mojej priateľke Simonke. Bronzová medaila pre Vás všetkých visí v klubovni.“ povedal Roman Vigh, tréner mladších dorasteniek.

bronz3Okrem tohtoročného medailového ligového úspechu sa dievčatá môžu pochváliť aj ziskom striebra na medzinárodnom turnaji EUROFEST v Slovinskej Izole, či prebojovaním sa do semifinále v maďarskom Veszpréme. Okrem kolektívnych úspechov družstva sa môžu pochváliť aj tým, že dve z dievčat sa stali reprezentantkami Slovenska v kádri kadetiek a pôjdu našu krajinu reprezentovať cez leto na Majstrovstvá EURÓPY do Macedónska.