Starší žiaci HC Tatran Stupava, víťazi Mizuno cup 2023 Autor: Lucia Obžerová

Obzretie za Mizuno cupom očami trénera Ľuboša Hepnera

Mládežnícky chlapčenský turnaj Mizuno cup zaplnil počas troch dní tri haly a v permanencii boli aj žiacke mužstvá HC Tatran Stupava.

S odstupom času sme sa na to, čo priniesol turnaj práve našim hráčom pozreli s trénerom Ľubošom Hepnerom, ktorý v klube pôsobí ako mládežnícky tréner už od roku 2015. „Tohtoročný turnaj bol pre mňa špecifický. Nemohol som sledovať zápasy ostatných našich družstiev v iných kategóriách, keďže počas turnaja som väčšinu času trávil v Bratislave na Fakulte telesnej výchovy a športu na seminári Master coacha. Dokonca aj jeden zápas môjho družstva museli za mňa koučovať moji kolegovia, za čo som im veľmi vďačný,“ začal napriek bohatým skúsenostiam, stále ešte mladý tréner našej mládeže.

Jedna vec sú na takomto turnaji výsledky, ale v týchto vekových kategóriách sú asi dôležité aj ďalšie faktory. „Čo sa týka žiackych kategórii, sú podstatné hlavne získané skúsenosti pre ďalšie športové napredovanie každého hráča. Pekný výsledok býva len bonusovou odmenou pre hráčov. Podobné je to pre väčšinu družstiev aj v kategórii dorastu, keď je tento turnaj predovšetkým prípravou na ligové stretnutia v dlhodobej súťaži a výsledky nie sú najdôležitejšie,“ potvrdil, že aj napriek súťaživému duchu ide stále iba o prípravu.

Napriek tomu sa ale nedá nespomenúť, že práve naši starší žiaci dokázali svoju kategóriu opanovať. „Počas turnaja sme nenašli premožiteľa, takže sezónu sme zahájili úspešne. Verím, že to hráčov ešte viac nakopne do tvrdej práce na tréningoch. Počas zápasov sme videli veľmi veľa pekných momentov, za ktoré chlapcov môžem len a len pochváliť. Ale tak isto sme urobili aj množstvo zbytočných a ľahkých chýb, z ktorých sa musíme poučiť. Budeme sa určite snažiť aby to pre nás nebolo jediné úspešné finále v tejto sezóne ?,“ netajil tréner, že aj keď o výsledky ide na takomto turnaji až v druhom rade, vždy potešia.

Napriek tomu, že išlo o mládežnícky turnaj, živo bolo aj v hľadisku. Dáva pohľad na plné tribúny chuť do ďalšej práce? „Z môjho pohľadu ma predovšetkým teší, že si chlapci mohli zahrať pred zaplnenou halou. V našom prípade ešte zvlášť preto, že to bolo pred domácimi fanúšikmi. Určite ich hnala aj táto atmosféra v každom zápase dopredu. Rovnako mi urobilo veľkú radosť, že si na finálový zápas našla čas a cestu do haly väčšina rodičov mojich hráčov. Mohli tak spolu zdieľať radostné momenty po finálovom nervydrásajúcom zápase,“ so spokojnosťou zhodnotil atmosféru v hale Ľuboš.

Ešte ani neodzneli dozvuky Mizuno cupu a už je na rade ďalší turnaj Stupava cup. Na čo sa môžu tešiť fanúšikovia klubu na tomto turnaji? „Opäť veľká porcia zápasov a to vrátane našich domácich družstiev, avšak v dievčenskom podaní. Pribudnú aj zápasy minihádzanej pre najmenších hráčov. Aj touto cestou by som chcel všetkých rodičov a fanúšikov hádzanej pozvať na blížiaci sa turnaj, keďže hráči a nejmä tí najmenší citlivo vnímajú povzbudzovanie svojich najbližších,“ pozýva náš tréner už na ďalší hádzanársky sviatok, ktorý čaká Záhorie od piatka 25. augusta do nedele 27. augusta.

Bohaté fotogalérie od našej fotografky Lucky Obžerovej si môžete pozrieť na FB profile Mizuno cup.