Andrea Rudincová Autor: Lucia Obžerová

Predstavujeme druhú posilu, stala sa ňou Andrea Rudincová

Ženy už naplno zarezávajú v letnej príprave a my vám predstavujeme druhú posilu, ktorá oblečie dres našej hádzanárskej rodiny. Klub posilní talentovaná Andrea Rudincová, ktorá ešte v uplynulej sezóne hájila farby českého klubu Lázně Kynžvart v MOL lige.

Ako malá som bola veľmi aktívne dieťa, tak ma mamina prihlásila na hádzanú, ktorú takisto hrávala aj ona. Začínala som vo veku 10 rokov v hádzanárskom klube Nitra, kde som prešla od žiačok až po mladšie dorastenky. Už ako staršia žiačka som hrávala za dorast a získala titul majstra Slovenska,“ predstavila svoje začiatky 20-ročná spojka.

Po dorasteneckom titule prišiel logický postup v kariére. „Oslovil ma tréner Peter Sabadka, ktorý trénoval v DHK Baník Most v ČR. V pätnástich rokoch som prestúpila do  DHK Baník Most kde som pôsobila 3 roky. Po tejto skúsenosti nasledovali moje kroky do klubu Lázně Kynžvart, ktorý v tom čase postúpil z 1. ligy do MOL ligy. Tam som pôsobila posledné dve sezóny,“ doplnila informácie o svojej doterajšej kariére Andrea.

Z ďalekého Kynžvartu na Záhorie

Čo rozhodlo práve pre Stupavu? Ako sa vlastne „upiekol“ tvoj prestup na Záhorie? „Po 2 rokoch som sa rozhodla zmeniť klub a tak som kontaktovala manažéra Josefa Řepíka. Ten mi následne navrhol Stupavu, kde hľadali spojku. Pri tomto rozhodnutí som moc ani neváhala keďže som z Nitry. Stupava nie je pre mňa neznáma, chodievala som sem ako juniorka na reprezentačné zrazy, takže halu a mesto dobre poznám,“ vysvetlila, ako sa z ďalekého Kynžvartu dostala na Záhorie.

Po prvých tréningoch už vie čo-to povedať aj o tom, ako to vyzerá v šatni. „Hneď ako som prišla, tak ma dievčatá pekne uvítali. Keď som niečo nevedela, tak mi pomohli. Je tu super kolektív, tak dúfam že do neho rýchlo zapadnem,“ netajila spokojnosť so spoluhráčkami.

V Stupave sa chcem hádzanou baviť

V novej sezóne sa predstavíme v 1. slovenskej lige. Čo očakávaš od tejto súťaže a máš už o nej nejaké informácie? „Túto ligu dobre poznám. Pravidelne ju sledujem, takže nejaké informácie mám. Očakávam od tejto ligy iba to najlepšie a dúfam že splníme ciele ktoré sme si stanovili. Čo sa týka osobných cieľov, v prvom rade sa chcem hádzanou baviť. Nikto by nerád robil niečo, čo ho v živote nenapĺňa. Keďže som v Kynžvarte nedostávala veľa šancí na ihrisku, chcela by som tiež zbierať cenné skúsenosti,“ dodala Andrea nielen o súťaži, ale aj o jej osobných cieľoch.

Stupava síce hráva domáce zápasy v školskej hale, ale tradične tu býva búrlivá atmosféra. Zisťovala si si už niečo o fanúšikoch a ako sa na nich tešíš? „Veľmi dobre viem, akú atmosféru dokážu miestni fanúšikovia urobiť. Už keď som tu hrávala zápasy ako hosťujúca hráčka, tak sa tu nehralo vôbec ľahko. Fanúšikovia v Stupave ženú svoj tím dopredu, pri nich platí to tradičné, že sú 8. hráčom na ihrisku,“ nezabudla spomenúť našich skvelých fanúšikov.

O tom, že v stupavskej hale dokáže byť búrlivá atmosféra, sa bude môcť presvedčiť už pri ligovej premiére. Tú odohráme 9. septembra na domácej palubovke proti tímu zo Zlatnej na Ostrove.