St. dorastenky: HC Tatran Stupava – Drábová Košice 36:12 (17:2)

Uplynulý víkend naše dorastenky hostili hráčky z Košíc a to konkrétne Drábovú Košice. Na zápas boli naše baby výborne pripravené. Ako po športovej stránke a tak i po mentálnej. Veď posúďte sami.

V zápase nenechali naše baby nič na náhodu a do súperiek sa pustili s patričným herným sebavedomím a výbornou hrou v útoku. Podporili to i kvalitnou obranou a Simona Kubovičová zákrokmi v bránke. Výsledkom bolo znechutenie súperiek hneď v prvom polčase, ktorým nasúkali sedemnásť gólov. Práve spomenutá Simi ich ešte viac deptala úspešnosťou zákrokov a to až na hranicu 71%! Resumé prvého polčasu 17:2 bolo absolútne zaslúžené.

V druhom polčase prišlo celkom logicky k miernemu poľaveniu, ale skóre druhého polčasu 19:10 v náš prospech je určite sympatické.

O dva týždne naše „dorky“ budú hostiť hráčky Močenku a bude to taký zápas pravdy. Bude nesmierne náročný, ale veríme, že ho baby zvládnu a posunú sa v tabuľke o čosi vyššie ako sú teraz.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová, Wanes Raffasederová 5, Lucia Kovácsová 3, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 8, Petra Geisseová, Sarah Richter 10, Ivana Gašpareková 8.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Ľuboš Bašti, Róbert Geisse

Priebeh: 2:1, 15:1, 17:2 / 20:6, 24:6, 32:10, 36:12