HC Tatran Stupava ženy

Ženy sa predstavia v 1. lige, cieľom stabilizácia a postup

V klube rezonuje téma, v akej súťaži uvidíme hrať naše ženy. Odpoveď je, že po dvoch sezónach v MOL lige bude hrať áčko HC Tatran Stupava 1. ligu žien.

V prvom rade očakávame, že túto ligu vyhráme a v druhom rade, chceme hrať ligu, na ktorú reálne máme výkonnosť. Máme dobré mladé družstvo ale potrebuje čas aby nabralo viac skúseností a herne dozrelo. Radi by sme budúci rok postúpili znova do MOL ligy alebo ak vznikne Slovenská liga, tak do nej. Bude viac času sa na tieto súťaže pripraviť nielen finančne ale aj po hráčskej stránke. Určite chceme hrať najvyššiu súťaž, ale chceme si ju vybojovať športovou cestou a postupne sa pripraviť na vyššiu výkonnostnú úroveň. Na to treba stabilizáciu a cez sezónu vhodne vytipovať posily,“ uviedol za klub Rudolf Draškovič.

Súťaž by mala mať 14 účastníkov, ale zoznam musí ešte potvrdiť Slovenský zväz hádzanej. Rozhodnutie nehrať MOL bolo z časti aj z ekonomických dôvodov. „Nebolo to iba kvôli ženám. Ale celkovo klub má veľa kategórií, ktoré cestujú a musia niekde trénovať. Keď sme si to prerátali, tak nám náklady skočili veľmi drasticky a s touto situáciou asi nikto na Slovensku nerátal. Okrem nákladov na energie, nám vyskočili náklady na cestovanie, oblečenie atď. Najhoršie na to bolo, že sezónu sme mali naplánovanú a od septembra sme hľadali možnosti aby sme to ustáli. Mesto Stupava nám ročné dáva príspevok na hádzanú 10 000 eur a to náš klub HC TATRAN STUPAVA účinkoval v najvyššej ženskej československej súťaži MOL a spoločne s Malackami sme štartovali v NIKÉ HANDBALL EXTRALIGE s mužmi HC ZÁHORÁCI Stupava /Malacky. Aj náš klub má určité limity a štartovať v dvoch najvyšších súťažiach bolo náročné. Preto sme sa rozhodli ísť so ženami do 1. ligy a znova to tu naštartovať. Potrebujeme ale čas aby sme klub zastabilizovali,“ doplnil Draškovič.

Aj v tejto sezóne bude stupavskú hádzanú zastupovať v súťažiach približne 20 tímov. V kategórii mini hádzanej to bude 8 až 10 družstiev. V žiačkach štyri družstvá a rovnako aj v žiakoch 4 tímy. V dorasteneckých kategóriách budeme mať dve družstvá a v kategórii žien sa predstaví jeden tím. Čo sa týka Záhorákov, tak budeme mať tri dorastenecké družstvá a dve mužské družstvá. Celkovo má klub už dlhodobo približne 500 hráčok a hráčov.

Určite chceme aby sa hráči, hráčky aj diváci hádzanou bavili. Klub prejde reštartom po marketingovej stránke a nastavujeme si reálne ciele. Máme za sebou ťažkú dobu. Klub postihla doba COVIDu či energetická kríza. Nebolo to ľahké obdobie. Ale v klube zostali ľudia, ktorí nám pomohli tuto situáciu zvládnuť a držali sme spolu. Za to veľká vďaka, lebo to nebolo vôbec jednoduché. Podarilo sa nám to ustáť a okrem toho sme našli cestu ako zrekonštruovať halu, palubovku. Chceme popracovať na marketingu a určite sa pustíme do kúpy nového autobusu a vynovíme vozový park. Ideme postupne, teraz treba všetko nachystať na sezónu,“ informoval klub smerom k budúcnosti.