Peter Olšavský Autor: Lucia Obžerová

Ženy štartujú prípravu na novú sezónu

Trochu netradične už tento piatok začnú prípravu na nový ročník naše ženy, ktorým na úvod prípravy pripravil tréner Peter Olšavský testovanie.

Otestujeme dievčatá, aby sme zistili, ako sú na tom po fyzickej stránke. Porozprávame sa o programe a od pondelka sa už naplno rozbehne príprava na sezónu. Keďže mnoho hráčok absolvovalo turnaje v plážovej hádzanej, príprava sa tomu čiastočne prispôsobila. Celkovo bude trvať 6 týždňov a väčšina z nej sa uskutoční priamo v hale. Samozrejme ju budeme kombinovať s posilňovňou a vonkajším terénom, ktorý je tiež veľmi dôležitý na udržanie kondície. Neoddeliteľnou súčasťou tohto obdobia sú aj prípravné zápasy a ináč to nebude ani v našom klube,“ prezradil tréner v skratke, čo čaká na dievčatá v letnom období.

Novú sezónu už absolvujeme na rozdiel od dvoch predchádzajúcich v 1. lige. „Táto súťaž bude určite o niečom inom ak MOL liga. Komunikovali sme s vedením klubu a túto sezónu chceme čiastočne brať ako prípravu na tú ďalšiu. Cieľom je vrátiť sa medzi elitu, či už do MOL-ky alebo ak vznikne slovenská najvyššia súťaž, tak do nej. Tím sme poskladali podľa možností a okrem niekoľkých skúsenejších hráčok staviame predovšetkým na mladých hráčkach. Keďže sme v minulej sezóne hrali nadnárodnú súťaž, musíme mať tie najvyššie ciele. Potrebujeme pracovať na tom, aby hráčky mali záujem hrať najvyššiu ligu, lebo v dnešnej dobe nie každá hráčka a týka sa to aj nášho tímu má záujem hrať v elitnej československej súťaži,“ naznačil tréner čo od novej sezóny očakáva.

V klube sa môžeme oprieť aj o mladé hráčky, ktoré nám postupne dorastajú do kategórie dospelých. „V Kosove na ME U19 sme mali dvojicu reprezentantiek, ďalšie boli súčasťou širšieho kádra. Početná skupina je súčasťou reprezentačných výberov kadetiek. Jedným z našich dôležitých cieľov je, aby dievčatá pokračovali so športom aj po prechode do vyšších vekových kategórii. Aby sme ich dokázali podržať v krízových rokoch, keď mnoho z nich so športom končí,“ poukázal tréner s bohatou hráčskou kariérou na jeden z problémov, s ktorým bojujú športové kluby v súčasnosti.

Medzisezónne obdobie sa tradične neobíde ani bez pohybu v kádri. „Pred sezónou nás opustili dve hráčky, brankárka Barbora Hanzalíková a spojka Melani Jagodič. Naopak tím posilnia Andrea Rudincová a Hana Becirhodzič. Prvá menovaná prichádza z klubu českého účastníka MOL ligy Házená Kynžvart. Hana je šikovná spojka z Bosny a Hercegoviny a vo svojich 19 rokoch má za sebou už aj skúsenosti z európskych pohárov v drese macedónskeho klubu ZRK Despina Prilep,“ predstavil zmeny v kádri tréner.