Život bez hádzanej – Janka Sirotová

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Som doma, presne ako je odporúčané. Celý deň som si zorganizovala, čas som si rozdelila medzi svoje školské deti, moje vlastné deti a samozrejme domácnosť. Takže v mojom prípade o nejakej nude nemôže byť ani reč. Učím sa so svojimi deťmi, to mi zaberie dosť veľa času. Popritom, keďže som učiteľka, sa učím so svojimi GT druhákmi, zoomujeme, rozprávame sa, pomáham im s učivom, čítam ich výtvory a vo voľnom čase hľadám a vytváram materiály, ktoré by ich bavili a zároveň pomohli nezabudnúť všetko, čo sme sa doteraz naučili. No a ako každá mama, varím, periem, upratujem, a tí, čo ma poznajú, neuveríte, ale aj veľa pečiem J Dalo by sa povedať, že som v týchto dňoch vymenila trénerskú lavičku za kuchyňu a píšťalku za varechu.

 

2. 4.jpgAko veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY tvoj súkromný a športový život?

Samozrejme, zmeny sú evidentné.  Predtým som trávila množstvo času v škole a v telocvičniach, často s pocitom, že deň by mal mat aspoň 30 hodín, aby som všetko stíhala. Teraz som zavretá doma. Veľa vecí dokážem  robiť z domu, ale nie je to úplne jednoduché skĺbiť to všetko dohromady.   Hlavne, keď sme na takúto situáciu neboli vôbec pripravení. Pre učiteľov home office znamená vlastne improvizáciu v štýle rob ako najlepšie vieš. Ale nechcem sa sťažovať, naopak ja vo všetkom hľadám pozitíva – nemusím skoro vstávať, môžem tráviť viac času so svojimi deťmi a celý byt mám uprataný J

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme? 4. Ak áno, prezraď ako?5.jpg

Ano, priznávam, každé ráno začínam deň behom, 3-4 km na vyvenčenie, udržanie kondičky a hlavne doplnenie endorfínov do tela. Spravila som si taký challenge sama so sebou, že koľko kilometrov odbehnem, kým sa toto cele skončí J Zatiaľ som niekde na 40 km J , tak som zvedavá na cieľ tejto výzvy.

 

2d86f837-64dd-464e-8a7f-5a70b97788b3.jpg5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

Úprimne poviem, že sa už neviem dočkať. Aj keď som smutná, že všetky veľké naše aj medzinárodné turnaje sú zrušené, verím,  že niečo vymyslíme, aby sme si to vyhradili. S mojimi babami Bojovnicami som v kontakte, zoomujeme, posielam im inšpirácie na cvičenie doma, veľmi dúfam, že sa čoskoro vrátime do telocvične a budeme môcť stráviť spoločne ešte nejaký čas, kým sa posunú do mladších žiačok.

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?6.jpg

Neviem. Na jednej strane dúfam, že čoskoro, na strane druhej sa obávam, či tento školský rok už pre nás neskončil a neuvidíme sa až v septembri.  Niekedy je frustrujúce nevedieť čo bude, ale možno nám celá táto situácia pomôže upratať nielen svoje domácnosti, ale hlavne naše myšlienky, prehodnotiť priority, spomaliť a zamyslieť sa. No a keď to celé skončí, vrhneme sa s chuťou a novým pohľadom do víru života.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom alebo svojím zverencom?

Touto cestou pozdravujem nie len svoje Bojovnice, ale všetkých goldeňákov a ich rodičov. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Tak myslite pozitívne, vyťažte z danej situácie, čo najviac. Hrajte sa, cvičte, veľa sa smejte, užívajte si svojich najbližších a ako písali na fb, robte všetko, o čom snívate, keď ste v škole či v práci.